Dünyayı ayağa kaldıracak iddia: Rusya'nın yeni hedefi ortaya çıktı

DEPONUN VURULDUĞU GÖRÜNTÜLER PAYLAŞILDI

Dünyayı ayağa kaldıracak iddia: Rusya'nın yeni hedefi ortaya çıktı


Dünyayı ayağa kaldıracak iddia: Rusya'nın yeni hedefi ortaya çıktı

Rusya'nın Ukrayna'ya olan işgali devam ederken savaş hakkında dikkat çeken bir iddia ortaya atıldı. İddiaya göre Rus ordusunun hedefinde Ukrayna'nın tarım ekipmanları ve ürünleri var. Ukrayna Dışişleri Bakan Yardımcısı Emine Dzheppar ise, Rusya'yı tarım ekipmanları ve ürünlerinin olduğu depoyu kasten vurmakla suçlayarak video paylaştı.

Rusya'nın Ukrayna'yı işgali 69. günde de sürüyor. Rusya savaşta hedeflerine başarıyla ulaşarak adım adım ilerlediğini söylese de Rusya Devlet Başkanı Putin'in planlarının istediği gibi gitmediği konuşuluyor. Savaş devam ederken dünyayı ayağa kaldıracak bir iddia ortaya atıldı. İddiaya göre, Rus askerleri Ukrayna'nın tarım ekipmanları ve ürünlerini hedef aldı.

Ukrayna'nın insan hakları şefi Lyudmyla Denisova Rusya'yı tahıl deposuna füze saldırısı düzenlemekle suçladı. Sosyal medya hesabından gönderi paylaşarak açıklamalar yapan Denisova Rus güçlerinin "Ukrayna'da kıtlığa yol açmak için kasıtlı olarak önlemler aldığını” dile getirdi.

dgdfgd.png

DEPONUN VURULDUĞU GÖRÜNTÜLER PAYLAŞILDI

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy'in eski sözcüsü Iuliia Mendel ise Rusya'nın Ukrayna'ya ait tarım ekipmanlarını hedef aldığı saldırılarda ortaya çıkan hasarı gözler önüne seren fotoğraflar paylaştı. Mendel'in yanı sıra Ukrayna Dışişleri Bakan Yardımcısı Emine Dzheppar da Rusya'yı depoyu "kasten" vurmakla suçlayarak video paylaştı.

TARIMSAL İŞLETMELERİN DEPOLARINI HEDEF ALDILAR

Zelenskiy de iddiaları destekleyerek Rus kuvvetlerinin bir depoyu tahıl, diğerini gübre ile vurduğunu söyleyerek şöyle konuştu:

"Seçtikleri hedefler, Ukrayna'ya karşı savaşın Rus ordusu için bir imha savaşı olduğunu bir kez daha kanıtlıyor. Tarımsal işletmelerin depolarını hedef aldılar."

KARAR