Ekonomist Mahfi Eğilmez'den hükümete açık çağrı

Yasa gerekiyorsa yasa, para basmak gerekiyorsa para

Ekonomist Mahfi Eğilmez'den hükümete açık çağrı


Ekonomist Mahfi Eğilmez'den hükümete açık çağrı: Yasa gerekiyorsa yasa, para basmak gerekiyorsa para

Türkiye'de koronavirüs tedbirleri gün geçtikçe sıkılaşırken, işin ekonomik ayağı daha çok tartışılır oldu. Hükümete yönelik açık bir mektup yayınlayan Ekonomist Mahfi Eğilmez, şu an Türkiye'de iki önemli konu olduğunu vurguladı ve şu çağrıda bulundu: Yasa gerekiyorsa yasa, para basmak gerekiyorsa para, malzeme gerekiyorsa malzeme. Hemen bugün.

+-


Türkiye'de koronavirüs tedbirleri gün geçtikçe sıkılaşırken, işin ekonomik ayağı daha çok tartışılır oldu. Hükümet peş peşe birçok önlem paketi açıklasa da özellikle küçük işletmeciler için söz konusu önemler yeterli.

Hükümete yönelik açık bir mektup yayınlayan Ekonomist Mahfi Eğilmez, şu an Türkiye'de iki önemli konu olduğunu vurguladı ve şu çağrıda bulundu: "Yasa gerekiyorsa yasa, para basmak gerekiyorsa para, malzeme gerekiyorsa malzeme. Hemen bugün."

Twitter'dan açık mektubunu yayınlayan Eğilmez şu ifadeleri kullandı:

TÜRKİYE'DE SON DURUM NE?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs nedeniyle dün 16 kişinin daha hayatını kaybettiğini açıklamıştı. Böylece koronavirüsten ölenlerin sayısı 108'e yükselmişti.

Koca, Twtitter sayfasından Türkiye'deki koronavirüs hastalarıyla ilgili son verileri paylaşmıştı. Dün yapılan 7 bin 461 testin bin 704'ünün pozitif çıktığını duyuran Koca, vaka sayısının da 7 bin 402'ye yükseldiğini söylemişti.

445 HASTA YOĞUN BAKIMDA

Koca'nın paylaştığı tablodaki verilere göre koronavirüs salgını nedeniyle Türkiye'de 445 hasta yoğun bakımda tedavi görürken, entübe hasta sayısı ise 309.

 

KARAR