Erdoğan da Bahçeli'nin hastane değiştirmesini mi istedi

Ne yani Prof.Haberal haşa  suikastçı mıdır?

Erdoğan da Bahçeli'nin hastane değiştirmesini mi istedi


Devlet Bahçeli’ye Başkent hastanesinden devlete ait olan Şehir hastanesine gitmesini öneren iddia edildiği gibi yoksa iktidarın zirveleri midir?

Sadece Tayyip Erdoğan’ı değil,Türkiye’yi çok zor günler bekliyor.

Suriye harekatı bağlamında  gelinen noktanın  dramatik sonuçları olacak.

Türkiye operasyon yapsa ki  - bekası için yapmak zorunda- ABD’nin  ambargosuna muhatap  olacak  ve zaten bıçak sırtında olan ekonomimiz  moratoryuma  yelken açacak.

Ekonomik çöküş kimlik siyaseti ile cepheleştirilen toplumu sosyal barışı tehdit eder hale taşır mı  bilmeyiz  lakin  bilinen husus Türkiye’de  her şeyin şirazesinden çıkacağıdır.

Türkiye ya ABD tehdidine  rağmen Suriye’ye girip PKK-YPG’yi dümdüz edecek ve bunun muhtelif faturalarını üstlenecek  veya  ABD’ye teslim olup Büyük Kürdistan’ın ikinci ayağına  olur verecek.

TRUMP’IN KÜSTAH TEHDİDİ VE İHVANCILIK

Her iki durumda  ödenecek bedel  büyüktür ve  bu bela sadece ve sadece  AKP iktidarının ihvancılık adına Türk milletine armağanıdır.

Endişem iç kamuoyunu  tatmin adına  ABD ile gizlice anlaşılıp  PKK-YPG’lilerin olmadığı sınır boyunca  operasyon tiyatrosunun sahnelenmesidir ki  böyle bir şey Tayyip Erdoğan’ın iktidar ömrünü  birazcık uzatsa da Türkiye’ye  çok şey kaybettirecektir.

Evet Ankara’da operasyona geri sayım yapılırken Trump’ın son küstah  tehdidi  kafaları ziyadesiyle karıştırdı.…Harekat için Kasım ayında yapılacak Erdoğan-Trump görüşmesinin beklenip beklenmeyeceği  ise kısa zaman içinde belli olacak.

Yorum:Suriye  facıası  reel-politik ile uyuşmayan ideoloji eksenli yanlış ve  hamasi  dış politikaların  bir ülkenin başını nasıl  yakacağının resmidir.

HABERAL'I NEDEN SUÇLUYORLAR?

Ankara’da belirsizliği devam eden ikinci  konu Devlet Bahçeli’nin  hastalığıdır ki bu  konuda da cevap arayan çok soru var.

Mesela Devlet Bahçeli’ye Başkent hastanesinden devlete ait olan Şehir hastanesine gitmesini öneren iddia edildiği gibi yoksa iktidarın zirveleri midir?

Eğer öyle ise bunun açıklaması Başkent Üniversite Hastanesi ile Prof.Mehmet Haberal’ı şaibe altına sokmak olmuyor mu?

Ne yani Prof.Haberal haşa  suikastçı mıdır?

Kendi arzusu ile  Başkent hastanesine giden  Bahçeli öyle ya  niçin  daha kurulma aşamasında  ve kadrosu yetersiz olan bir devlet  hastanesine gitsin?

Hem Haberal’ın  hastanesi Ankara’da siyasiler için özel  bölümü  olan iki hastaneden biri değil mi ve binlerce siyasi orada tedavi olmadı mı?

TAYYİP ERDOĞAN MI İSTEDİ?

 Ankara’da  kiminle konuştuysam şunu söylüyor:

-“Bahçeli, iki dönemdir  partisinden milletvekili listesine koyduğu ve çok sevdiği bir isim olan Erkan Haberal’ın babası Mehmet Haberal’ın hastanesinden vazgeçip  aniden devlet  hastanesine gidiyorsa bu ancak en yukarının telkini ve tavsiyesi ile  olur…”

Bu iddia doğru mu  bilmem ama bildiğim şey  muğlakların var olduğudur.

Ayrıca Yiğit Bulut’un Haberal için attığı tweet mesajı bu bağlamda kafa karıştırmaktadır.

Yoksa hadise Prof.Mehmet Haberal’ın şahsı ile alakalı değil de ,Bahçeli’nin  saklanan  hastalığı dışarıya sızmasın ve  toplum öğrenmesin diye midir?

Devlet ve siyaset adamlarının hastalığı  haberdir ve gazeteci olarak  bizim konu ile alakamız bu çerçevededir…MHP’liler Bahçeli hakkında açıklamalar yapıp ,doktorlarla beraber  sağlık bilgilerini  paylaşacağına ,haber yapanlara sövüp tehdit  salıyor…Yazık ve ayıp!

Sabahattin Önkibar

Odatv.com