Erdoğan, 'hak ve özgürlükler' paketi çalışmasını duyuracak

CHP’nin “başörtüsü” hamlesine karşı AKP’den anayasa adımı

Erdoğan, 'hak ve özgürlükler' paketi çalışmasını duyuracak


CHP’nin “başörtüsü” hamlesine karşı AKP’den anayasa adımı: Erdoğan, 'hak ve özgürlükler' paketi çalışmasını duyuracak

T24 Ankara

CHP’nin, başörtüsü ve kılık kıyafet konusunda yasal güvence sağlayan kanun teklifini TBMM Başkanlığı’na sunmasının ardından, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da bugün yapacağı grup toplantısında 'hak ve özgürlükler'le ilgili olarak bir anayasa paketi çalışmasının sürdüğünü açıklayacağı bildirildi. Kaynaklar, anayasa paketinin yanı sıra bu başlıklarla ilgili yasa çalışmalarının da sürdürüldüğünü, bunlarla ilgili açıklama yapacak Erdoğan’ın, diğer partilerden de destek isteyeceğini ifade etti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, başörtüsü ile ilgili açıklamalarının hemen ardından AKP Sözcüsü Ömer Çelik, “Hak ve özgürlükler mücadelesinin öncü siyasi hareketi biziz. Mücadele ettik, bedel ödedik, geri adım atmadık. Çarşamba günü herkesi ekran başına bekliyoruz” demişti.

Erdoğan’ın yarınki grup toplantısında, hak ve özgürlüklerle ilgili olarak bir anayasa paketi çalışmasının sürdüğünü söyleyeceği belirtildi.

Kaynaklar, pakette Alevi ve Kürtler’le ilgili düzenlemelerin de yer alacağını, başörtüsü konusunda ise ayrıca bir düzenlemeye gerek olmadığı için bu konuda sadece temel hak ve özgürlük alanlarını güçlendirici adımlara yer verileceğini ifade etti.

 

 
t24