Erdoğan'dan Fırat'ın doğusuna operasyon mesajı

Bizim taciz atışlarına sessiz kalmamız mümkün değildir

Erdoğan'dan Fırat'ın doğusuna operasyon mesajı

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bursa Şehir Hastanesi ve İstanbul- İzmir Otoyolu ortak açılış töreninde konuştu. Erdoğan burada yaptığı konuşmada Fırat'ın doğusuna operasyon başlatılacağını belirterek, "Bunu Rusya ve Amerika ile de paylaştık. Bizim taciz atışlarına sessiz kalmamız mümkün değildir." ifadelerini kullandı.

 

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul- İzmir Otoyolu ve 745 bin 365 metrekare alan üzerine 488 milyon Avro'luk yatırımla tamamlanan Bursa Şehir Hastanesi'nin açılışlarını gerçekleştirmek için helikopterle saat 15.30 sıralarında Bursa'ya geldi. Toplu açılış töreninde konuşan Erdoğan, konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

Kardeşlerim, bugün Bursa'ya iki önemli yatırımın açılış sevincini paylaşmaya geldik. Bugün anlamlı bir gün. Bugün bir tarih yazıyoruz. İstanbul'u İzmir'e farklı bir şekilde bağlıyoruz. Bir diğer taraftan da Bursa'ya muhteşem bir şehir hastanesi kazandırıyoruz. Bu işi, bu projeleri eleştirenler oldu. Bunların kim olduğunu biliyorsunuz değil mi? Diyorlar ki; nasıl yapıyorlar bunu söylesinler. Biz kasamızdan para çıkmadan yapıyoruz bunları. Ama bunların aklı ermez bunlara.

Bugün otoyolumuzun 192 km'lik kalan bölümü tamamlıyoruz. İstanbul-Bursa-İzmir otoyolunun tamamını hizmete sunmuş oluyoruz. Ziya Paşa'nın dediği gibi; "Eşek ölür kalır semeri, insan ölür, kalır eseri." Biz eserlerimizle var oluyoruz. Nereden nereye. Bu viyadükler, yollar öyle kolay yapılmadı. İstanbul ve İzmir arasındaki mesafeyi 100 km kısalttık. Daha güvenli ve daha hızlı hale getirdik. Şimdi 1915 Çanakkale Köprüsü'nün de içinde yer aldığı otobanla bu yolu birleştireceğiz. Bu yollar sayesinde turizm, sanayi hızlanacak. Ülkemize katkı sağlayacağı ortadadır. İş bilenin kılıç kuşananındır. Bu otoyol her bakımda ülkemize karlı ve kazançlı bir projedir. Devletin kasasından hiçbir şey çıkmıyor. İstanbul-İzmir arasındaki mesafeyi 3.5 saate düşüren bu projenin ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum. Mühendisinden işçisine kadar herkese teşekkür ediyorum. Yol, su medeniyettir. Yolunuz suyunuz yoksa siz gayri medeniyetsiniz ama nerede CHP varsa orada susuzluk, çöp vardır. İşte şu anda CHP belediyelerinin olduğu yerlerde atık sular var.

"RİCA EDİYORUM BU KURALLARA UYALIM"

Bayram yoluculuğu yapacak yurttaşlara uyarılarda bulunan Erdoğan, "Tüm Türkiye'ye sesleniyorum. Bu hafta Kurban Bayramı'na giriyoruz. Acele giden, ecele gider Allah muhafaza. Yollarda çok dikkat edin, sizi bekleyenlere kötü haber ulaştırmayın. Yolların kuralları vardır. Bu kurallara uyalım. Rica ediyorum. Bayramlarımızı acıya bulandırmayalım." dedi.

Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü:

Öyle kalkıp kurusu sıkı atmayla bu iş olmaz. Biz yaptıklarımızla konuşuyor. Biz ülkemize adeta çağ atlatırken birileri hala kendilerine rant sağlamaya çalışıyor. CHP'nin başındaki zatın geçtiğimiz günlerde yine şehir hastanelerimizle uğraştığını duydum. Bu işi ömrü hayatında bırakın böyle bir projeyi yapmayı başında bulunduğu SSK'yı batıran bir kişi yapınca insanın canı sıkılıyor. Neymiş? Şehir hastanelerinin maliyetini kimse bilmiyormuş. Anlaşılan o ki bu zatın şehir hastanelerinin nasıl bir modelle yapıldığından haberi yok. Bu işi devlet kendi bütçesiyle yapmıyor. Bu işi devlet eliyle yapmaya çalışsaydık 2-3 tanesini bile yapamazdık. İstanbul'daki havalimanını bile kamu özel ortaklığı ile yaptık. Hastanenin kapalı alanı 475 bin metrekare, yatırım bedeli 2 milyar 286 milyon lira, işletme süresi 25 yıl. Eskiden bir röntgen için 7 ay, 8 ay sonraya gün vermiyorlar mıydı? Artık böyle bir şey yok.

"FIRAT'IN DOĞUSUNA GİRECEĞİZ"

CHP'nin başındaki zat tutmuş milli gelirin 10 yıldır artmadığını iddia etmiş. Biz iktidara geldiğimizde Türkiye'nin milli geliri 236 milyar dolardı. Biz bu rakamı 950 milyar dolara çıkardık. Peki ne oldu da 2013'ten sonra durdu. Bay Kemal karşı tarafın yanında yer aldığı için anlayamıyor. Bu zat Gezi olaylarında sokakları terörize edenlerle beraberdi. 15 Temmuz'da, bu zat havalimanında tankların koruması altında Bakırköy Belediyesi'ne gidiyordu. Bu zat çukur eylemlerinde "Barikatları kuran arkadaşlar" diye sesleniyordu. Uzunca bir süre "tiyatro" diyerek darbecileri koruyordu.
Afrin'e girerken eleştiriyordu. Biz dinlemedik. Şimdi de Fırat'ın doğusuna gireceğiz. Bunu Rusya ile Amerika ile de paylaştık. Bizim taciz atışlarına sessiz kalmamız mümkün değildir. Biz bir yere kadar sabrederiz.

"TÜRKİYE ÜRETMEKLE, İSTİHDAMLA BÜYÜR"

Merkez Bankası faizleri indirdi. Daha da indirecek. Enflasyon da düşecek göreceksiniz. Turizmde son yılların en başarılı dönemini yaşıyoruz. Ülkemizin üzerine atılan ekonomi bombası da bu tuzakları kuranların elinde patladı. Artık herkes ekonomi ile spekülasyonlara kulaklarını tıkasın, işine odaklansın. Hemen yarın sabah işe koyulun. Türkiye üretmekle, istihdamla büyür ve zenginleşir. Bekleme dönemi sona erdi. Artık çalışma zamanı.

 

CUMHURİYET