Eren Bülbül'ün annesinden Diyarbakır'daki annelere destek

Eğer ki benim çağrımla, Terör bitsin dememle terör bitecekse günlerce 'Bu terör bitsin’ diye bağırırım."

Eren Bülbül'ün annesinden Diyarbakır'daki annelere destek


Çocuklarının PKK tarafından dağa kaçırılması nedeniyle HDP Diyarbakır il binası önünde oturma eylemi yapan annelere bir destek de PKK'nın katlettiği Eren Bülbül'ün annesi Ayşe Bülbül'den geldi.

HDP Diyarbakır İl Başkanlığı binası önünde çocuklarının dağa kaçırılan annelerin başlattığı oturma eylemindeki  ailelerinin sayısı 45'e yükseldi. 16 gündür devam eden oturma eylemine her kesimden destek gelmeye devam ediyor. 

Milliyet gazetesinden Çiğdem Yılmaz'ın haberine göre, 11 Ağustos 2017 günü PKK'lıların erzak çaldığını ihbar edip, girdikleri evi gösterirken, PKK'lılar tarafından şehit edilen Eren Bülbül'ün annesi Ayşe Bülbül de anneleri desteklediğini belirtti.

“ACILARINI ANLIYORUM”

Ayşe Bülbül, "Ben de bir anneyim. Benim oğlum şehit olduğu zaman hiç kimse gelip destek çıkmadı. Benim bu durum çok zoruma gidiyor. Ben köydeyim diye mi benim yanıma çocuğu kaçırılan ya da şehit olan anneler gelmedi? Yoksa benim yavrum fakir çocuğuydu diye mi? Yanıma sadece Cumhurbaşkanımız ve bakanlarımız geldi. Ben bir anne olarak acısı olan bütün annelerin birbirine kenetlenmesini istiyorum. O annelerin yanındayım, acılarını anlıyorum" dedi. 

"BU ANNELER ARTIK AĞLAMASIN"

"Ben 15 yaşındaki yavrumu toprağa verdim. Oradaki annelere de çok üzülüyorum. Günlerdir o kapıda çocukları için bekliyorlar. Ama o anneler en azından çocuklarının dağda olduğunu biliyor. Dağda belki zor durumdalar ama yaşıyorlar. Benim yavrum bir daha gelmeyecek. İki yıldır yavrum yok. Bir şehit annesi olarak terörün artık bitmesini istiyorum. Bitsin ve bu anneler artık ağlamasın. Erenler ölmesin, Ayşe anneler, ağlamasın istiyorum. Orada oturan annelerin suçu günahı ne, günlerdir evlerini bırakıp oradalar. Dört gözle terörün bitmesini bekliyorum. Bir anneyim, bir şehit annesiyim, 15 yaşında yavrusunu toprağa vermiş bir anneyim. Bu terör bitmeden Allah canımı almasın. Eğer ki benim çağrımla, Terör bitsin dememle terör bitecekse günlerce 'Bu terör bitsin’ diye bağırırım."

 

“TERÖRLE BİRLİKTE OLANLAR UTANSIN”

Eren Bülbül'ün ağabeyi Arif Bülbül de, "Tüm içtenlikle ve ailece Diyarbakır'daki annelerin yanındayız. Terörü destekleyen ve terörle birlikte olanlar utansın. Terör bizim 15 yaşındaki kardeşimizi aldı, bir an önce bitmesini istiyoruz. Eğer terörün bugün biteceğini bilsem, bugün gider seve seve şehit olurum. Yeter ki bundan sonra Erenler ölmesin. Her akşam o anneleri televizyonda izliyoruz ve içimiz parçalanıyor Insanlar, çocuklar, anneler de artık ağlamasın, bunu istiyoruz" diye konuştu.

Kaynak Yeniçağ: Eren Bülbül'ün annesinden Diyarbakır'daki annelere destek