Ersin Beyaz, İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı'na adaylığını açıkladı

'El ele hep birlikte İYİ Parti'yi önce İstanbul'da iktidar yapalım'

Ersin Beyaz, İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı'na adaylığını açıkladı


İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi ve İstanbul Kurucu İl Başkanı Ersin Beyaz, sosyal medya hesabından yayınladığı video ile il başkanlığına aday olduğunu açıkladı. Beyaz mesajında, Türkiye'de iktidar olmanın yolunun İstanbul'dan geçtiğini ifade ederek, 'El ele hep birlikte İYİ Parti'yi önce İstanbul'da iktidar yapalım' dedi.

Korona virüs salgını nedeniyle ara verilen İYİ Parti kongreleri kaldığı yerden devam ederken, İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Ersin Beyaz İstanbul İl Başkanlığı'na adaylığını açıkladı.

Aynı zamanda İstanbul Kurucu İl Başkanı olan Ersin Beyaz, sosyal medya hesabından yayınladığı video ile adaylığını açıklarken, paylaşımını ise "Demokrasiye, Atatürk’e ve Cumhuriyet’e olan bağlılığımızla, İYİ bir geleceği inşa etmek için, kurucusu olduğum İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığına adayım. Birlikte, omuz omuza yürünecek güneşli yollarımız, yarınlarımız var." ifadeleri ile yaptı.

ersin-beyaz-001.jpg

Beyaz, adaylığını açıkladığı videoda ise iktidar vurgusu yaptı ve "Partimizin bundan sonraki hedefi Allah'ın izniyle iktidar olmaktır. İktidar olmanın yolu da İstanbul'dan geçer." şeklinde konuştu.

Beyaz partililere seslendiği videoda, "İstanbul'da iktidar olunmadan Türkiye'de iktidar olunmayacağı gerçeği İstanbul teşkilatlanmasının önemini kendiliğinden ortaya koymaktadır.

Kuruluş sürecindeki tecrübemizle böyle tarihi bir misyonu sizlerle üstlenmek ve iktidar yürüyüşümüzde de sizlerle beraber olmak, en büyük arzumdur.

Liderimiz sayın Meral Akşener'in tensipleri ile sizlerle omuz omuza yürümek için İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı'na dayım. Haydi el verin. El ele hep birlikte önce İYİ Parti'yi İstanbul'da iktidar yapalım" dedi

Kaynak Yeniçağ: Ersin Beyaz, İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı'na adaylığını açıkladı