Eski Bakan Namık Kemal Zeybek'ten canlı yayında ortalığı karıştıracak iddia!

AKP hakkında Bahçeli'ye verdiği sırrı açıkladı

Eski Bakan Namık Kemal Zeybek'ten canlı yayında ortalığı karıştıracak iddia!


Eski Bakan Namık Kemal Zeybek'ten canlı yayında ortalığı karıştıracak iddia! AKP hakkında Bahçeli'ye verdiği sırrı açıkladı

AKP kurulmadan önce ABD'li bir müsteşarın kendisiyle görüşüp AKP'yi kastederek yeni parti konusunda fikrini aldığını belirten eski Devlet ve Kültür Bakanı Namık Kemal Zeybek, bu konuda Devlet Bahçeli'yi uyardığını açıkladı.

Bir dönem Devlet ve Kültür bakanlıkları görevlerinde bulunan Namık Kemal Zeybek, TELE1’de konuk olduğu programda AKP’nin kuruluş dönemine ilişkin gündeme oturacak açıklamalar yaptı. Zeybek AKP kurulmadan önce bir ABD'li müsteşarın yanına gelerek muhafazakarların öncülüğünde milliyetçilerin ve liberallerin katılımıyla bir parti kurulmasına ilişkin kendisine fikrini sorduğunu ve kendisinin de bu durum karşısında Devlet Bahçeliyi uyardığını açıkladı.

Zeybek Ankara’da kendisiyle görüşen ABD'li bir ABD müsteşarla olan görüşmesine ilişkin, "ABD müsteşarın söylediği şuydu ‘Anavatan Partisi gibi bir parti kurulsa muhafazakarların öncülüğünde milliyetçilerin ve liberallerin katılımıyla bir parti kurulsa sizce başarılı olur mu?’ dedi.” ifadelerini kullandı.

Kendisinin Devlet Bahçeli'ye bu konuda bilgi verdiğini belirten Zeybek, "Doğru Devlet Bahçeliye gittim. Dedim ki, 'Amerikalılar bir parti kuruyor ve sizi devirecekler haberiniz olsun.'. Kendisi de dedi ki, 'Efendim biz de bazı duyumlar alıyoruz. Ancak 3 Kasımda da seçim var.' diyerek kendisi de bu yolu açtı. Yani 3 Kasımda seçim olmasaydı da bir buçuk yıl beklenseydi 57'nci hükümet partileri o hale düşmezdi." diye konuştu.

YENİ ÇAĞ