Fatih Portakal İzmir Belediyesi'ni yerden yere vurdu

"Laf boş görüntü gerçek"

Fatih Portakal İzmir Belediyesi'ni yerden yere vurdu

Fatih Portakal İzmir Belediyesi'ni yerden yere vurdu

Fatih Portakal'ın İzmir'den paylaştığı fotoğraf dikkat çekti. Fatih Portakal İzmir Belediyesi'ni topa tuttu. İşte ayrıntılar...

Fatih Portakal İzmir Belediyesini yerden yere vurdu
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 10-12 Haziran tarihleri arasında İtalya’nın Orvieto kentinde düzenlenen Cittaslow Uluslararası Genel Kurulu’na katıldı. Dünyanın ilk Cittaslow Metropolü olmaya hak kazanan İzmir’de bir yıl boyunca yapılan çalışmaların aktarıldığı Genel Kurul programı sonunda, İzmir’in belirlediği Cittaslow Metropol Kriterleri’nin, birliğin uluslararası tüzüğüne eklenmesine karar verildi.

15 Ekim 1999 tarihinde 4 kurucu kentin (Bra, Positano, Orvieto, Greve in Chianti) Orvieto Tiyatrosu’nda yayımladıkları manifesto ile kurulan Cittaslow Hareketi’nin, bugün 33 ülkeden 287 üyesi bulunmakta.

Gazeteci Fatih Portakal Cittaslow etiketiyle İzmir Belediyesi'ni yerden yere vurdu. 

"laf boş görüntü gerçek"

CHP'li İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'e yüklenen Portakal, "Bir unvanı hak etmek gerekiyor. Yazık!" dedi.

'Bornova ağaçlı yolda yürürken pis kokan kanal yatağı dikkatimi çekti' diyen Portakal paylaştığı fotoğrafa "laf boş görüntü gerçek" notunu düştü.

İşte Fatih Portakal'ın İzmir Belediyesi'ni meyşınlayarak paylaştığı tweet;

"Bornova ağaçlı yolda işim vardı. Yürürken bu pis, kokan kanal yatağı dikkatimi çekti. Bundan 30 dk önce de belediyenin #cittaslov duyurusunu ışıklı panoda görmüştüm. Fotoyu çekip paylaşmak istedim. Bir ünvanı haketmek gerekiyor. Yazık! Laf boş görüntü gerçek. @izmirbld"

Portakal'ın paylaşımına beğeni ve "her yer kokuyor ve sinek kaynıyor durum içler acısı" yorumları yağdı.

Cittaslow nedir?

Cittaslow ifadesi ilk defa 1999 yılında İtalya’da ortaya çıkmıştır. Sakin şehir anlamına gelen cittaslow, merkezi İtalya’da bulunsa da farklı ülkelerdeki belediyelerin de üye olabildiği bir organizasyondur. Ayrıca ulusal ağ mantığında da çalışan İtalya merkezli birliğe ulusal ağ üzerinden üye olabilmek için aynı ülkedeki 3 kentin birliğe üye olması yeterlidir.

Birliğin uluslararası temsilinde yetkili organ Uluslararası Koordinasyon Komitesi’dir. 3 kent üyeliğine sahip olarak ulusal üyeliğe hak kazanan ülkeler cittaslow kriterleri çerçevesinde temsil edilir. Üye şehirlerin etnik ve doğal dokusunun hem görsel hem de kültüler anlamda korunması, gelenek ve göreneklerinin devam ettirilmesi “Cittaslow ne demek?” sorusuna cevap olarak verilebilir.

YENİ ÇAĞ