FETÖ’nün Ahıska İmamı Kiev Büyükelçisi ile ayda kaç kez görüşüyor?

FETÖ’de Süleymancılar gibi postu Ahıska köylerine sermişti.

FETÖ’nün Ahıska İmamı Kiev Büyükelçisi ile ayda kaç kez görüşüyor?
FETÖ’nün Ahıska İmamı Kiev Büyükelçisi ile ayda kaç kez görüşüyor?

Ahıska milletinin yaşadığı sürgünler, Türk Milletinin yüreğinde derin yaralar, derin izler bırakmıştır.

Türk Milleti Ahıska Milletini sever, kardeşi bilir, kucaklar, ekmeğini bölüşür.

Bu konuda söze gerek yok.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ukrayna’daki Ahıskalıları Türkiye’ye getirdi. Külliye’de büyük bir sevgi ve özenle ağırladı.

Kardeşçe kucakladı.

Türk Milleti de Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlikte kucakladı!

Türk Milletinin Ahıska Milletine olan samimi duyguları budur. Bu duygularımızda hiçbir şekilde sapma yoktur.

Ukrayna’da Türk bayrağını kaidesinden söküp çöp konteynerine atan, Türk iş insanlarının Ukrayna'da ticaret yapmasını engelleyen, Türk iş insanlarını darp eden, parasını ve malını gasp eden Hain Ahıska Çeteleri bunların dışındadır.

Türk Milleti kendisine ihanet eden her kim olursa, cezasını vermiştir. Hain Ahıska Çetelerine de gereken yapılacaktır. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin sabrı zafiyet olarak algılanmasın.

Şimdi size Ukrayna ile ilgili özel bilgiler aktaracağım.

Ukrayna’da Türkiye merkezli iki dini akım var. Bunlardan biri, Süleymancılar olarak bilinen Kur’an Kursları, diğeri de sonradan FETÖ olan Cemaat!

Her iki dini akımın çalışma alanı ve insan kaynağı Ahıska köyleri.

Her iki yapı da, Ahıska köylerindeki gençleri, öğrencileri, kadınları ve yaşlıları organize etmeye kendi saflarına çekmeye çalışıyor-du..

FETÖ de, Süleymancılar da Ahıska köylerinde haftalık sohbet toplantıları yapıyor, kendi aralarında çekişiyorlar-dı.

FETÖ’nün Ukrayna’ya girişinin, Ukrayna’daki ilk yapılanmasının Ahıskalılar üzerinden olduğu iddia ediliyor.

Süleymancılar da, Ukrayna'ya Ahıskalılar üzerinden girmiştir. Hala Ukrayna’daki birçok Kur’an Kursu’nun yöneticisi, koordinatörü Ahıskalıdır. Kur'an Kurslarında okuyan çocukların önemli bölümü de Ahıskalıların çocuklarıdır.

FETÖ’de, Süleymancılar gibi postu Ahıska köylerine sermişti.

Ukrayna üniversitelerinde okuyan Ahıskalı gençleri, onlar organize ediyorlardı. Birçoğunu da Türkiye'deki üniversitelere gönderiyor, cemaat evlerinde kalmaları sağlanıyordu.

Benim Ukrayna'da olduğum yıllarda o hareketliliği görüyordum!

Bu yazdıklarım gizli şeyler değil. Ukrayna’da herhangi bir Ahıskalıya sorsanız, kimlerin FETÖ ile hala içli dışlı olduğunu, kimlerin de Süleymancılarla çalıştığını tek tek söyler.

Ukrayna istihbaratının bu konudaki bilgisi sınırsız.

Türkiye, Ukrayna’daki FETÖCÜ Ahıskalıların listesini isterse Ukrayna İstihbaratı CBU'dan alabilir.

Telefonla arayan  Ahıskalı bir dernek başkanı; "FETÖ’nün Ahıska İmamının marifetlerini neden yazmıyorsun" diye sordu. Ben de, “ben devlet değilim. Ukrayna’da Türkiye’nin Odessa Başkonsolosluğu, Kiev Büyükelçiliği var. Onlar Ukrayna’da Türkiye’yi temsil ediyorlar. Görevlerini yapsınlar” dedim.

Dernek başkanı da, “Kiev Büyükelçisi FETÖ’nün Ahıska İmamıyla ayda en az beş kez görüşüyor, onların dünyadan haberi yok” dedi.

Ben kimsenin pişmiş aşına soğuk su katmayı sevmem. Devletin işine de karışmam. Elçiye zeval olmaz, Sayın  Kiev Büyükelçisi Yağmur Ahmet Güldere'ye iletiyorum.

Önceki köşe yazımda Kiev Büyükelçisine son 10 yılın resmi törenlerinde çekilen video görüntülerini izlemesini önermiştim.

Belki de izlemiştir.

- Ukrayna’da, FETÖ’nün Ukrayna imamı var.

- FETÖ’nün Ahıska imamı var.

- Yüzlerce iş adamı var.

- FETÖ’nün Ukrayna’daki kurumları hala faal. O kurumları ayakta tutan bir ticari yapı var!

FETÖ Ukrayna’da uzun yıllardır var.

Ahıska Milletini temsil ettiğini söyleyen DATÜB, FETÖ tarafından yönlendirilen Hain Ahıska Çetelerinin arkasında durmuştu. Muhtemeldir ki, FETÖCÜ Ahıskalıların da arkasında durabilir.

O nedenle topu Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’na atıyorum.

Sayın Bakanı, Kiev Büyükelçisi  Ahmet Güldere'yi,  Odessa Başkonsolosu  Birey Yılmazsoy'u Ukrayna’da Türk bayrağını, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın portrelerini indirmek için canla başla çalışan  Hain Ahıska Çeteleri ve FETÖ’nün Ahıska İmamı’nın Türkiye aleyhindeki faaliyetleri konusunda dikkatli olmaya davet ediyorum.

Sayın Bakan, Ukrayna’ya geldiğinde Ahıskalılar ile yaptığı görüşmelerde, FETÖ’nün Ahıska İmamının da olup olmadığını araştırmasını öneriyorum.

Her yere sızan FETÖ’nün DATÜB’e sızmadığını söylemek zor. DATÜB de kendi yapılanmasını gözden geçirmeli,  FETÖ ile iletişim halinde olan Ahıskalıları yönetimden uzaklaştırmalıdır.

DATÜB bu konuda kendinden emin olmasın!

FOTO: UKRAYNA NİKOLAEV FOND İNAN GİRİŞİ - TÜRK VE UKRAYNA BAYRAKLARI DALGALANIYOR... 2016

FOTO: UKRAYNA NİKOLAEV - FOND İNAN - YUSUF İNAN - DUVARLARINDA TÜRKİYE CUMHURBAŞKANI  R. T. ERDOĞAN PORTRESİ

FOTO: UKRAYNA NİKOLAEV - FOND İNAN - NİKOLAEV AHISKALILAR DERNEK BAŞKANI İBRAHİM BEY VE YUSUF İNAN AÇILIŞTA / 2016

Ukrayna’da dalgalanan Türk bayrağını indiren, FOND İNAN’ın duvarlarında asılı bulunan Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın portrelerini görünce çılgına dönen Hain Ahıska Çetelerinin arkasında FETÖ’nün olduğu açıktır.

Ahıska Milleti, FETÖ ile içli dışlı, fitne fesat içinde olan Hain Ahıska Çetelerine gereken tepkiyi vermeli, Türk Milletinin yanında  olduğunu göstermelidir.

YUSUF İNAN / ŞEHİTLER ÖLMEZ

www.sehitlerolmez.com

Twitter@Yusufinan2023

İnstagramyusufinan2023

E-Mail: gundem@sehitlerolmez.com