Gaziantepli şehidin ‘Anacığım’ şiiri yürekleri dağladı

ŞEHİT OLACAĞIM DEMİŞTİ

Gaziantepli şehidin ‘Anacığım’ şiiri yürekleri dağladı

Gaziantepli şehidin ‘Anacığım’ şiiri yürekleri dağladı

Gaziantepli Şehit Komando Er Adil Karaoğlu, tezkeresine 90 gün kala şehit düştü. Şehidin annesine yazdığı şiir yürekleri dağladı

Komando Er Adil Karaoğlu, tezkeresine 90 gün kala Şırnak’ta şehit düştü. Adil Karaoğlu, ailesini aradı ve “Ben operasyona gidiyorum. Şehit olursam sakın üzülmeyin ve anneme operasyona gittiğimi sakın söylemeyin” dedi. O operasyonda ne yazık ki hayata veda etti.

KUNDURACILIK YAPTI


Adil Karaoğlu 2 Şubat 1968 tarihinde Gaziantep’te dünyaya geldi. Türktepe İlkokulunu başarıyla bitirdikten sonra eğitim hayatına nokta koydu. Üç kardeşten en küçüğü olan Adil çalışmayı çok severdi. İki kardeşi ayakkabıcı idi. O da çalışmayı çok sevdiği için kardeşleri ile birlikte kunduracılık yapmaya başladı. Çok küçük yaşlardan itibaren iş hayatına atıldı. Askere gidene kadar kunduracılık yaptı.

KOMANDO OLACAĞIM DERDİ


Adil Karaoğlu küçük yaşlardan itibaren asker olmayı çok isterdi. Askerlik yaşı geldiğinde ise ailesine ve yakınlarına, “Ben komando olacağım. İçimde öyle bir his var” dedi. Ailesinden ilk kez ayrılacaktı. Bu nedenle ilk görev yeri olan Kayseri Hava İndirme Tugayı’na ağabeyi Nuri götürdü. Askere gitmeden önce “Ben kesinlikle komando olacağım ve doğuya gideceğim. İçimde öyle bir his var” demişti. Aynen hisleri çıktı ve komando oldu.

ŞEHİT OLACAĞIM DEMİŞTİ

Adil Karaoğlu, 16 aylık askerdi ve Şırnak’ta operasyona gitti. Tezkeresine 90 gün kalmıştı. Operasyon sırasında tarihler 08.07.1989 tarihini gösterirken, şehitlik mertebesine ulaştı. Adil Kayseri’de çarşıda ağabeyi ile gezerken, “Abi ben belki şehit olurum. Sakın üzülmeyin. Anneme de bu söylediklerimi söylemeyin” derdi ve ölürsem kabrime gelme istemem şarkısını söyledi.

BABA ACI HABERİ HACDA ALDI


Kendisi ile aynı ismi taşıyan baba Adil Karaoğlu, oğlu şehit düştüğünde Hacca gitmişti. Acı haber aileye o hacdayken gelmişti. Muhtar ve askerler evine gelip evlatlarının şehit haberini vermişti. Baba hacdan döndüğünde uzun süre kimse babaya söyleyemedi. Daha sonra o dönemin müftüsü baba Adil’in yanına geldi ve ölüm haberini bildirdi.

MERT KOMANDO

OLUR YA BİR GÜN ANMAZSAN BENİ

GELİP GÖRÜRSÜN KARDEŞİNİ

İNSANLIK UĞRUNA GÖREV YAPAN

ŞANLI MERT KOMANDO KARDEŞİNİ

BELKİ SEVMEDİNİZ ESKİDEN

GELİP BİR DE ŞİMDİ GÖRSEN

CESURU MERT CANLI SEVERSEM

İNAN Kİ TANIYAMAZSIN KARDEŞİNİ

SAKIN BANA DERT YANMA

GAZİANTEP KAYSERİ UZAK SANMA

SEVİYORSAN KARDEŞİNİ BİR DAMLA

GELİP DE GÖRÜRSÜN PARAŞÜTÇÜ KOMANDO KARDEŞİNİ

                                               PRŞ. PİYADE KOMANDO ER

                                                        ADİL KARAOĞLU

AĞLAMA ANACIĞIM

KUŞANDIM PARAŞÜTÜMÜ SIKI SIKIYA

VATAN İÇİN ATTIM KENDİMİ BOŞLUĞA

KORKUMUZ YOK CANIMIZ EMANET ALLAHA

ŞEHİT OLURSAM AĞLAMA ANACIĞIM

VATAN İÇİN BIRAKTIM YUVAMI

BEN BU YOLDA CANIMI FEDA ETTİM ANACIĞIM

ŞİMDİ HELALLEŞME ZAMANI

ŞEHİT DÜŞERSEM AĞLAMA ANACIĞIM

KOMANDOYUZ GİYERİZ MAVİ BERE

DİNLEMEYİZ OVA DERE TEPE

UÇAKTAN ATLARIZ YERE GÖĞE

ŞEHİT OLURSAM AĞLAMA ANACIĞIM

TELGRAF.NET