Hilal Kaplan, Sezgin Baran Korkmaz’daki 12 gazeteciyi yazdı 

Kaplan yazısında 'Sezgin Baran’ın ağında 12 gazetecinin daha olduğu' iddiasını dile getirdi

Hilal Kaplan, Sezgin Baran Korkmaz’daki 12 gazeteciyi yazdı 
Hilal Kaplan, Sezgin Baran Korkmaz’daki 12 gazeteciyi yazdı 

Sabah gazetesi yazarı Hilal Kaplan, Sezgin Baran Korkmaz hakkında bir yazı kaleme aldı. Kaplan yazısında 'Sezgin Baran’ın ağında 12 gazetecinin daha olduğu' iddiasını dile getirdi

SBK Holding ve 6 şirketine yönelik kara para aklama soruşturması kapsamında gözaltında tutulduğu Avusturya'dan Türkiye'ye iadesine ilişkin süreç başlatılan Sezgin Baran Korkmaz hakkında Sabah Gazetesi yazarı Hilal Kaplan dikkat çeken bir yazı kaleme aldı.


Sabah gazetesi yazarı Hilal Kaplan, Sezgin Baran Korkmaz hakkında bir yazı kaleme aldı. Kaplan yazısında Sezgin Baran’ın ağında 12 gazetecinin daha olduğu iddiasını dile getirdi.


İŞTE HİLAL KAPLAN'IN YAZISININ BİR BÖLÜMÜ:

“Geçtiğimiz mayıs ayında SBK Holding'in sahibi Sezgin Baran Korkmaz ve diğerleri hakkında, Amerika'dan haksız kazançla elde edilen "mal varlığı değerini aklama" suçundan hapis cezası istemiyle İstanbul 10. Asliye Ceza Mahkemesi'nde açılan davanın ilk duruşması görülmüş ve mahkeme hükmen tutuklama kararı vermişti.


Amerika'daki davada ise yeni bir gelişme oldu. Avukatlarının basına verdiği bilgi doğruysa, Korkmaz'ın katıldığı yayının sonrasında ABD'deki davayla bağlantılı yeni bir dava açıldı ve tutuklama kararı bunun üzerinden istendi. Ardından da kısa süre içinde Korkmaz, ABD'nin talebi üzerine Avusturya'da tutuklandı.


Korkmaz meselesinin bizi ilgilendiren yanı sadece kara para aklama veya dolandırıcılık iddiaları değil. Aynı zamanda medya ile bu "işadamı"nın kurduğu anlaşılan yakın ilişki... Aklınıza gelen bazı yazarlar, TV kanalları ve internet siteleri ile bu kişinin adını arattığınızda nasıl devasa bir PR ağı kurduğunu hayretle görüyorsunuz. Ancak bu PR'ın ne kadarı gerçekçi ne kadarı "tamamen duygusal", henüz belirsiz. Umuyorum işin bu kısmı da mahkemeye intikal eder ve adalet mekanizması çerçevesinde görürüz.


Zira bazı yazarlara "sınırsız kredi kartı", bazı yazarlara elden para desteği verdiği, bazılarını da ballı tatillere gönderdiği kulaktan kulağa yayılıyor. Ortada sadece Veyis Ateş'in ismi dönüyor ve belli ki Korkmaz, işine geldiği için şimdilik sadece bir isim telaffuz ediyor. Ancak söz konusu ağda 12 gazetecinin daha olduğu söyleniyor.”

YENİÇAĞ