Hisarcıklıoğlu’ndan Çanakkale Zaferi Mesajı

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Hisarcıklıoğlu’ndan Çanakkale Zaferi Mesajı

Hisarcıklıoğlu’ndan Çanakkale Zaferi Mesajı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Hisarcıklıoğlu, zaferin bir milletin yeniden doğuşu olduğunu belirterek, “Milli Mücadele ruhu Çanakkale'dir. Çanakkale, Milli Mücadele'nin ruhunu ve kadrosunu kazandıran, temelini atan, bitkin ve yorgun Anadolu'yu İstiklal Harbi'nde yeniden ayağa kaldıran ruhtur. 18 Mart, milletimiz için çok özel bir tarihtir. Bugün, bir ve beraber olduğumuzda neleri başarabildiğimizin ve istiklalimizden asla vazgeçmeyeceğimizin dünyaya ilanıdır. Ecdadımızın buradaki mücadelesi, hem bizler için hem de gelecek nesillerimiz için örnektir. Bugün sahip olduğumuz her şeyi, ‘bağımsızlığımız olmadan var olamayacağımız' inancına borçlu olduğumuzu unutmamak gerekiyor. Bugün vesilesiyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum. Kahramanlarımızın ruhları şad olsun” ifadelerini kullandı.
 

patronlardunyasi.com