Hollanda karşısında tel tel dökülen A Milli Takım’da Şenol Güneş tepkisi…

SOSYAL MEDYADA BÜYÜK TEPKİ

Hollanda karşısında tel tel dökülen A Milli Takım’da Şenol Güneş tepkisi…

Hollanda karşısında tel tel dökülen A Milli Takım’da Şenol Güneş tepkisi…

Hollanda karşısında ilk yarıda yediği 3 gol ve kırmızı kartla yıkılan A Milli Takım'da büyük bir kâbus yaşanıyor. Johan Cruijff Arena’da ortaya koyulan kötü futbol sonrası sosyal medyada isyan vardı.

2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri'nde Karadağ karşısında şok bir kayıp yaşayan, daha sonra Cebelitarık'ı 3-0'la geçen milliler, G Grubu'nun 6. maçında Hollanda'ya karşı adeta döküldü. Henüz maçın başında yenilen gol ve art arda yapılan hatalar sonrasında ilk yarıyı 3-0 geride kapatan millilerde eleştirilerin odak noktası teknik direktör Şenol Güneş oldu.

EURO 2020’deki hezimetin ardından Dünya Kupası Elemeleri’nde de performansını gözle görülür şekilde düşüren ay yıldızlıların Hollanda karşısındaki vasat oyunu herkesi isyan ettirdi.

SOSYAL MEDYADA BÜYÜK TEPKİ

Hayal kırıklığı yaşayan futbolseverler sosyal medyada Şenol Güneş’i istifaya davet etti. Mücadeleyi tribünlerde izleyen gurbetçi seyirciler de Şenol Güneş için ‘istifa’ sloganları attı.

İşte Hollanda-Türkiye maçında yapılan yorumlar;

  • Şenol Güneş, Cebelitarık maçının ilk yarısındaki kötü oyun için “Rakibimiz Hollanda karşısında da iyi savunma yaptı. 41 dk gol yemediler” demişti. Cebelitarık kadar olamadık! A,B,C plan tutmadı, senin harf bitti. Z raporunu alsak mı artık hocam?!
  • Altta ve Üstte Son yılların en yetenekli jenerasyonu'na sahibiz.Genç Milli Takımlar Tolunay Kafkas,A Milli Takım Şenol Güneş'in elinde eriyip gidiyor YAZIK
  • Şenol Güneş herhangi bir tazminat almadan görevi bırakmalı. Ayrıca milli takımı çalıştıracak hocalar sözleşmeye tazminat maddesi koymamalı. Hem milli takım, bayrak, ruh diyorlar hem tazminat maddesi koyuyorlar.
  • Sadece Şenol Güneş değil, O'nu bu yüce göreve getiren tüm sorumlular gitmeli. Ülke Futbolu da kurtulur, Ülke de.
  • Hollanda’dan fark yemek elbette dünyanın sonu değildir; ancak bu enkazı sen yarattın, Sayın Şenol Güneş. İtibarını korumak için, 2 ay önce suçladığın hiç kimseyi ikna edemezsin çünkü…
  • Taraftarı da, basın mensubunu da, sosyal medyayı da, futbolcunu da… İkna e-de -mez-sin!
  • Şenol Güneş’i çok seviyorum ve saygı duyuyorum ama istifada bir hizmettir.. Günümüz futboluna ayak uyduramıyor ve futbolcuların huzursuzluguda ortada..

SÖZCÜ