İdlib Şehidimiz Tolga Can Yılmaz’ı son yolculuğuna uğurladık

Tabuta Sığmayanlar: Şehit Tolga Can Yılmaz (145. Bölüm)

İdlib Şehidimiz Tolga Can Yılmaz’ı son yolculuğuna uğurladık


İdlib Şehidimiz Tolga Can Yılmaz’ı son yolculuğuna uğurladık

Suriye'nin İdlib kentinde düzenlenen hain saldırıda şehit düşen 25 yaşındaki Tolga Can Yılmaz, Çaycuma İlçesi’nde düzenlenen cenaze töreninin ardından ebediyete uğurlandı.

Suriye'nin İdlib kentinde düzenlenen hain saldırıda şehit düşen 25 yaşındaki Tolga Can Yılmaz’ın Türk bayrağına sarılı naaşı, Çaycuma ilçesinde düzenlenen cenaze töreninin ardından toprağa verildi.  

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun’un da yer aldığı törene binlerce kişi katıldı. Öğle namazına müteakiben kılınan cenaze namazında törene katılanlardan helallik alınarak, dualar edildi.

İl Müftüsü Rüstem Can'ın cenaze namazını kıldırmasının ardından şehidin cenazesi Çaycuma ilçesine bağlı Karapınar Beldesi Tilkiler Mahallesi'nde kabristanda toprağa verildi.

Duyduğu üzüntüyü dile getiren Rektör Uzun, “Ülkemizdeki barış ve huzur ortamını tehdit ederek, içinde bulunduğumuz coğrafyaya gözyaşı olan hainlere karşı mücadele eden kahraman askerlerimizden gelen haberle içimize ateş düştü. Hakk’ın ve mazlumun yanında olarak, bölgeye hak ettiği huzur ve barış ortamını sağlamaya katkılar sağlayan Mehmetçiklerimizle ne kadar gurur duysak azdır. Aralarında Çaycumalı kardeşimiz Tolga Can Yılmaz’ın da olduğu şehitlerimize şahsım ve üniversitem adına Allah’tan rahmet, kederli ailelerine ve aziz milletimize başsağlığı diliyorum” dedi.   
*

İdlib'de şehit olan Tolga Can Yılmaz'ın son paylaşımı ortaya çıktı


İdlib'deki hain saldırı sonucu şehit olan 33 askerimiz arasında yer alan 25 yaşındaki Tolga Can Yılmaz'ın sosyal medya paylaşımı ortaya çıktı. Kahraman şehidin 10 Şubat tarihli gönderisinde "Bekle hain bekle senin de köpekler gibi yalvaracağın zaman gelecek" ifadelerini kullandığı görüldü.

Suriye'nin İdlib kentinde düzenlenen hain saldırıda şehit olan 33 kahramanın şehadet haberleri memleketlerine ulaşmaya başladı. Şehit kahramanlardan birinin Bursa'da yaşayan Tacettin - Tülay Yılmaz çiftinin tek çocuğu 25 yaşındaki Tolga Can Yılmaz olduğu öğrenildi.

Aslen Zonguldaklı olduğu öğrenilen Tolga Can Yılmaz'ın Bursa Yıldırım'da yaşayan annesi Tülay Yılmaz'a şehadet haberi verilirken, fidan dikimi için Çaycuma'daki bahçesine giden baba Tacettin Yılmaz'ın da acı haberi burada aldığı öğrenildi.

Kahraman şehidin 10 Şubat tarihli son gönderisinde, "Bekle hain bekle senin de köpekler gibi yalvaracağın zaman gelecek" paylaşımı da dikkat çekti. Tolga Can Yılmaz'ın bekar olduğu öğrenildi.

YENİ ASIR