"İktidar IMF ile 11 gün ne görüştü?"

"Kendileri 11 gün boyunca görüştüler, onlar nerede görüştüler?"

"İktidar IMF ile 11 gün ne görüştü?"
CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, IMF muhalefet görüşmesi tartışmalarına ilişkin, "Kendileri 11 gün boyunca görüştüler, onlar nerede görüştüler?" ifadelerini kullandı.

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, genel merkezde basın toplantısı düzenledi. Torun, IMF heyeti ile otelde gerçekleşen görüşmeye ilişkin, "Bu görüşme gizli kapaklı değil. Otele arka kapıdan girmemiş ya da böyle bir toplantıya gittiğini inkar etmemiş. Sonuçta herkesin bildiği ve tanık olduğu bir olay" dedi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, IMF ile CHP yetkililerinin görüşmesine ilişkin, "Neden genel merkezde değil de bir otel odasında görüştüler?" sözleri sorulan Torun, "Kendileri 11 gün boyunca görüştüler, onlar nerede görüştüler? Yani 11 gün boyunca IMF yetkilileri ile her türlü toplantıyı yaptılar, nerde yaptıklarını biz bilmiyoruz. Ama sonuçta bir davet gerçekleşmiş ve o davete de genel başkan yardımcımız icabet etmiş. Bu görüşme gizli kapaklı değil. Otele arka kapıdan girmemiş ya da böyle bir toplantıya gittiğini inkar etmemiş, sonuçta herkesin bildiği ve tanık olduğu bir olay. Sonuçta bu görüşmeyi kendileri de yaptı. 11 gün boyunca ne görüştüler onu açıklasınlar" dedi.

Kaynak Yeniçağ: "İktidar IMF ile 11 gün ne görüştü?"