İmamoğlu İzmir'i Muharrem İnce'ye mi verdi?

İmamoğlu ile İnce Görüştü: "İş Birliğine Yeşil Işık, İzmir İçin Adaylık"

İmamoğlu İzmir'i Muharrem İnce'ye mi verdi?

İmamoğlu ile İnce Görüştü: "İş Birliğine Yeşil Işık, İzmir İçin Adaylık"

YEREL GÜNDEM / İSTANBUL

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, geçen hafta cuma günü bir araya geldi. İsmail Saymaz'a konuşan İnce, görüşmede muhalefetin iş birliği ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı gibi konuları ele aldıklarını açıkladı.

Gazeteci İsmail Saymaz, Sözcü TV'de yaptığı açıklamada, Muharrem İnce'nin birkaç hafta önce tüm muhalefete sandık güvenliği ve iş birliği çağrısı yaptığını hatırlattı. Bu çağrıya karşılık olarak İmamoğlu ile İnce'nin görüştüğünü belirten Saymaz, görüşmede ittifak meselesinin de masaya yatırıldığını ifade etti.

Muharrem İnce, Saymaz'a yaptığı açıklamada, "Seçimde iş birliği meselesini ele aldık. Ben muhalefetin elindeki kalelerin AK Parti'nin eline gitmesini istemem. Buna gönlüm razı olmaz. Bu bakımdan iş birliği önerisine açığım. Önümüzdeki hafta da görüşeceğiz" dedi.

İnce'nin İstanbul'da Memleket Partisi'nin aldığı oy oranını vurgulayarak, "Siz İstanbul'u 13 bin oy farkla almıştınız. Memleket Partisi ise cumhurbaşkanı adayı seçime girmediği halde İstanbul'da 100 bin üzerinde oy aldı. Dolayısıyla bu oy da İstanbul'un kazanılmasına etki edecektir" sözlerine yer verdiği belirtildi.

Saymaz, İnce'nin görüşmede İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı için teklif alabileceğini söylediğini aktardı. İddiayı Muharrem İnce'ye sorduğunu belirten Saymaz, İnce'nin "Teklif edilmedi ama benim kulağıma geldi" dediğini ifade etti. İki lider arasındaki görüşmelerin önümüzdeki günlerde devam edeceği ve iş birliği konusundaki gelişmelerin yakından takip edileceği belirtildi.

www.yerelgundem.com