İngiliz basınında görüntüleri çıkan Türk doktor İzmir Ekol Hastanesi'nden çıktı!

Hürriyet İzmir’in ünlü Ekol Hastanesi’nin doktorlarından biri olduğunu yazdı.

İngiliz basınında görüntüleri çıkan Türk doktor İzmir Ekol Hastanesi'nden çıktı!

İngiliz basınında görüntüleri çıkan Türk doktor konuştu

Haber Merkezi - İngiliz basınının “kalça ameliyatı” adı altında kadınlara izinsiz dokunduğunu iddia ederek görüntülerini servis ettiği Türk doktor Serkan Süleyman Aslan, iddiaları yalanladı.

İngiliz The Sun gazetesi, “Türkiye'deki sağlık görevlilerinin yasal boşluklardan yararlanarak kalça kaldırma da dahil olmak üzere bir dizi estetik operasyonu vaat ettiklerini” yazan bir habere imza attı.

Gazete, bir Türk doktorla ilgili gizli kameralı görüntülerine ve bilgilere de yer vererek, gizli görevdeki muhabirinin "Brezilya tipi kalça kaldırma ameliyatı" olmak üzere doktorla görüştüğünü yazdı.

Habere göre, otel odasında çevirmen aracılığıyla konuşan Türk doktor, kadından kalça ameliyatı karşılığında 5 bin euro istedi ve doktor hiçbir uyarıda bulunmadan kadının iç çamaşırını indirerek kalçasını yoklamaya başladı.

Gazeteye göre, kadını inceleyen doktor kalça kaldırma ameliyatının risklerinden hiç bahsetmedi.

İngiliz gazetesinde fotoğrafı yayımlanan o doktor benim”

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, bugünkü “İngiliz gazetesinde fotoğrafı yayımlanan o doktor benim” başlıklı yazısında söz konusu görüntülerdeki doktor Serkan Süleyman Aslan’la konuştuğunu yazdı.

Ahmet Hakan, kendisini arayan Serkan Süleyman Aslan’ın, “Gazetede fotoğrafını görünce kadını hatırladım. Bizde randevu sistemi vardır. Randevu almıştı. Brezilya popo denilen bir talebi vardı” dediğini aktardı.

Doktor Aslan, “Yanımda hemşire asistanım var. İngilizce bildiğim halde hastayı tam, eksiksiz ve doğru bilgilendirmek için tercümanım var. Eldivenlerim var. Hastaya ne istediğini sordum. Talebinin tıbbi açıdan gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini anlayabilmek için de muayene ettim” dedi.

The Sun muhabirinin “İzinsiz vücuduma dokundu” iddiasına isyan eden Aslan, “Böyle bir şey olabilir mi? Bir kişinin vücuduna izinsiz dokunulur mu? Yanımda hemşire var, yanımda tercüman var. Deontoloji kurallarının dışına çıkılır mı? Bizim yaptığımız toplantılarda deontoloji kurallarının dışına çıkılmaz” diye konuştu.

Doktor Aslan, muhabirin yanında başka bir kadın olduğunu muhtemelen çantasında kamera olduğunu söyledi.

Hakan yazısında Doktor Serkan Süleyman Aslan’ın İzmir’in ünlü Ekol Hastanesi’nin doktorlarından biri olduğunu yazdı.

“Açık, şeffaf ve kurallara uygun bir iş bu”

Plastik cerrah Serkan Süleyman Aslan, İngiltere’de yaptıkları işle ilgili ise şu bilgileri verdi:

“Türkiye’nin birçok hastanesi gibi bizim hastanemiz de sağlık turizmine katkı sunmak için çalışıyor. Bunun için çeşitli ülkelere gidiyor, oradaki hastaları bilgilendiriyoruz.

Yaptığımız iş, tanıtım ve ameliyat bilgilendirme toplantısıdır. Bu toplantıları, otel odalarında gizlice yapmıyoruz. Otellerin büyük toplantı salonlarında yapıyoruz. Toplantı salonlarının girişinde “Tanıtım ve ameliyat bilgilendirme toplantısı” diye yazılar yazıyoruz. Yani açık, şeffaf ve kurallara uygun bir iş bu.

Yaptığımız organizasyonda Birleşik Krallık vatandaşları da görev alıyor. Sağlık turizmi alanında uzman ve yardımcı olarak çalışan Birleşik Krallık vatandaşı çalışanlarımız da var. Danışmak ve bilgi almak isteyen kişilerle otellerin toplantı salonlarında görüşülüyor.”

“Yaklaşık 5 milyar dolar getirisi var bu sektörün”

Doktor Serkan Aslan, “Peki neden yaptılar bunu?” sorusuna ise, “Türkiye’de sağlık turizmi diye bir portföy açıldı. Yaklaşık 5 milyar dolar getirisi var bu sektörün. İstanbul, Ankara ve İzmir’den hastaneler, bu alanda başarılı işler yapıyorlar. Bu dikkat çekiyor. Benim üzerimden Türkiye’nin bu alandaki başarısını engellemek için karalama yaptılar. Olan biten budur” yanıtını verdi.

RUDAW