İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi son sınıf öğrencisiydi.

Nevşehirli Ülkücüler Şehit Hasan Levent Pamukçu'yu Unutmadı

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi son sınıf öğrencisiydi.
Nevşehirli Ülkücüler Şehit Hasan Levent Pamukçu'yu Unutmadı
"Nevşehir Ülkü Ocakları İl Başkanlığı vefatının 43. yılında merhum Ülkücü Şehit Hasan Levent Pamukçu'yu rahmet ve dualarla andı."

Nevşehir Ülkü Ocakları İl Başkanlığı Nevşehirli hemşehrimiz Şehit Hasan Levent Pamukçu'yu unutmadı ... Nevşehir Ülkü Ocakları İl Binasında düzenlenen anma proğramına MHP Nevşehir İl Başkanı Adnan Doğu, MHP 27. Dönem Nevşehir Milletvekili Mehmet Varol, MHP Nevşehir Merkez İlçe Başkanı Gökhan Göğdemir, Ülkü Ocaakları İl Başkanı Musa Şevik, partililerle çok sayıda ülkücüler katıldı. Ülkü Ocakları İl Başkanı Musa Şevik yaptığı açıklamada; "Namus bildiği davası uğruna 28 Aralık 1979 yılında şahadete eren, Nevşehirli yiğit hemşehrimiz Ülkücü şehit Hasan Levent Pamukçu ağabeyimizi; şahadetinin yıl dönümünde bir kez daha minnet ve şükranla anıyor yakınlarına ve camiamıza tekrar başsağlığı diliyoruz" dedi...
Şevik; "Ülkü Ocakları Nevşehir İl Başkanlığı olarak il ocak binamızda ülkücü şehidimiz Hasan Levent Pamukçu’nun şehadet yıldönümü münasebeti ile Kur'an-ı Kerim tilaveti yaptık. Akabinde lokum ve gül suyu ikramında bulunduk. Şehitlerimize rahmet, yakınlarına tekrardan başsağlığı dileriz." dedi.
ÜLKÜCÜ ŞEHİT HASAN LEVENT PAMUKÇU ŞEHİT OLDUĞU TARİH: 28 ARALIK 1979 ŞEHİT EDİLDİĞİ YER: İSTANBUL DOĞDUĞU YER: NEVŞEHİR 21 yaşındaydı. Ailesiyle birlikte İstanbul’a göç etmişler ve Bakırköy’e yerleşmişlerdi.
İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi son sınıf öğrencisiydi. Ülküdaşları ve çevresince çok sevilen biriydi. OLAY GÜNÜ:  Seyyar gazeteci kılığına girmişti bu sefer katiller….
Militanlar her yolu deniyordu. O günde gazete satıcısı olmuşlardı. Evin kapısını çaldılar. Kapıyı açan Hasan Levent’e kurşunlar yağdırdılar.
Ülküdaşımız orada şehit oldu.

*

*

*

FİBHABER