İtalya'dan Avrupa'ya çağrı: Türkiye'de alınsın

Türkiye'yi bu Avrupa ekonomik blokunun içinde öngörün

İtalya'dan Avrupa'ya çağrı: Türkiye'de alınsın
İtalyan Ticaret ve Sanayi Odası Derneği Başkanı Livio Manzini, korona virüs salgının ardından Avrupa'da bir ekonomik birlik kurulması gerektiğini belirterek, bu birlikte Türkiye'nin de yer alması gerektiğini savundu.

İtalyan Ticaret ve Sanayi Odası Derneği Başkanı Livio Manzini, Covid-19'un İtalya ve Türkiye ekonomik ilişkileri üzerindeki etkilerine ilişkin yaptığı açıklamada, salgın sürecinin, AB ile Türkiye'nin Gümrük Birliği anlaşmasının revizesine katkıda bulunmasını ümit ettiklerini aktardı.

Manzini şöyle konuştu:

"Böyle daha koruyucu bir ekonomik blok kuruluyorsa onun parçası olmalıyız, olabiliriz de ve bu Avrupa'nın yararınadır. Bunu gidip Brüksel'e anlatmamız lazım, bu yönde birtakım planlarımız var. İşin siyasi ayağı da var tabi kaçınılmaz olarak ama bizim orada bir rolümüz yok. Gidip Avrupa'ya 'bu kazan-kazan ilişkisidir. Türkiye'yi bu Avrupa ekonomik blokunun içinde öngörün, planlarınızı ona göre yapın' diyoruz ve diyeceğiz de."

İtalyan Ticaret ve Sanayi Odası Derneği Başkanı Manzini, Türkiye'nin uluslararası tedarik zincirinde önemli bir konumda bulunduğunu vurgulayarak, "Daha önemli bir rol oynayabilir, bu muhakkaktır. Çünkü eninde sonunda bu salgın böyle bir şey gösterdi. Bir ülkeye bağlı olmak tehlikelidir ve bu yüzden çeşitlendirmek lazım. Coğrafi konum olarak daha yakın bir ülkeyle çalışmak daha kolay ve emniyetlidir." diye konuştu.

Kaynak Yeniçağ: İtalya'dan Avrupa'ya çağrı: Türkiye'de alınsın