İYİ Partili Tire Belediye Başkanının odasında böcek çıktı!

İYİ Partili Kırkpınar’dan “böcek” açıklaması: ‘Belediyelerimize psikolojik baskı kurmak istiyorlar’

İYİ Partili  Tire Belediye Başkanının odasında böcek çıktı!


Halil İbrahim GÜLER/ GÜNDEME BAKIŞ- İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar, Tire Belediye Başkanı İYİ Partili Salih Atakan Duran’ın makam odasında “böcek” diye tabir edilen dinleme cihazının bulunması ilgili değerlendirmede bulundu.

İYİ Parti teşkilatına ve belediyelere baskı kurulmak istendiğini kaydeden İYİ Partili Kırkpınar, “Kendisiyle bu konuyla ilgili konuştuk. Böyle bir şey oldu diye şaşırmadık. Gelişmiş toplumlarda çok rastladığımız bir konu değildir. İYİ Parti ya da başka bir parti fark etmez, kamu görevi gören belediye başkanların dinlenmesi çok da makul kabul edilecek bir durum değil.

Eğer suç unsuru, takibat gerektirecek durum olursa bunu devlet bilir ve gerekeni yapar. Biz herkesi dinleyelim denirse, hukuk sisteminin olmadığı ve bunu bir baskı aracı olarak kullanılmaya çalışıldığı düşünülür.

Artık insanlar biz bir şey yapmadık ki niye dinliyorlardan çıkıp, acaba bizi neden dinliyora dönüşür. Ben bunu bir baskı unsuru olarak görüyorum. İYİ Parti teşkilatı ve belediyeleri olarak bizim devletimizden ve milletimize gizli saklımız yok. İstedikleri kadar psikolojik baskı kursunlar, istedikleri kadar dinlesinler bizim moralimizi bozamazlar” dedi.