İzmir Adalet Komisyon Başkanı Hakim Oktay Tabur’un görevden alınmasının gizemi çözüldü!

Oktay Tabur ile ilgili olayı sağır sultan bile biliyormuş...

İzmir Adalet Komisyon Başkanı Hakim Oktay Tabur’un görevden alınmasının gizemi çözüldü!


YUSUF İNAN YAZDI...

İzmir Adalet Komisyon Başkanı Hakim Oktay Tabur’un görevden alınmasının gizemi çözüldü!

Kamuoyu, Hakim Oktay Tabur'un Polat Alemdar'ın cephaneliğine benzer bir cephaneliğe sahip olduğunu Birgün gazetesinden Timur Soykan'ın haberiyle öğrendi.

Piyasa değeri 7 – 10 milyon civarında olan Porsche Taycan marka arabayla İzmir Adliyesi'ne gelip gittiğini de yine Timur Soykan'ın haberinden öğrendi.

İzmir Adalet Komisyon Başkanı Oktay Tabur, haberlerin yayınlanıp, Adalet Bakanı Yılmaz Tunç'un "Görevine son verildi" açıklamasından sonra  Odatv'ye konuştu.

İzmir'deki Ak Parti çevreleri, "Odatv'ye konuşmasa iyiydi. Bireysel bir hata, Ak Parti'nin üzerine yıkıldı. Hakimlerin 7-10 milyonluk arabaya binmesinin normal olduğunu ileri sürmesi ve CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile ilgili açıklamalarda bulunması büyük şaşkınlık yarattı. Ayrıca, 'Yargıtay Başkanı gördü, tebrik etti' açıklaması da devletin üst yönetiminde tedirginlik oluşturdu," dediler.

Ak Parti içindeki kaynaklarımla görüştüğümde, bu tedirginliğin uzun zamandır devam ettiğini öğrendim. Ak Parti İzmir İl Başkanlığı'na, İzmir milletvekillerine, Ak Parti'nin kurucularına ve duayen isimlerine bu konuda çok fazla şikayet gitmiş. Adalet Bakanı Yılmaz Tunç'un görevden alınmadan önce Ak Parti İzmir milletvekilleri Ceyda Bölünmez Çankırı ve Eyüp Kadir İnan ile görüşmesi, hem Adalet Bakanı Yılmaz Tunç'un hem de İzmir milletvekillerinin X hesaplarından duyurulmuştu.

Hakim Oktay Tabur Odatv'ye yaptığı açıklamalarda, Rahip Bronson ve çok önemli darbe davalarına baktığını anlatmıştı.

Ak Parti İzmir İl Başkanlığı'na, Ak Parti İzmir milletvekillerine ve Ak Parti kurucularına gelen serzenişlerde, FETÖ soruşturmalarının ilgisiz insanlara yönlendirildiği, FETÖ'nün üst düzey yöneticilerinin kaçmasına göz yumulduğu, Ak Parti'ye ve Başkan Erdoğan'a halk tabanından tepki oluşturmak için kamu vicdanını kanatan hukuk dışı kararlar alındığı, birçok Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı'nın baskı altına alınarak hukuk dışı kararlar vermeye zorlandığı ve bu mahkeme başkanlarının bu duruma isyan ettiği iddia ediliyor.

İzmir'de Ak Parti'nin kurucularından biri olarak konuştuğum duayen isimler, "Bizi de Ak Parti'yi de bitirdiler. İzmir Adliyesi'nden gelen şikayetleri ve serzenişleri artık taşıyamaz olduk," dediler.

İzmir'de FETÖ Borsası denilen lanet olayın ardından, İzmir Adalet Komisyon Başkanı'nın Karun kadar zengin olduğunu açıklaması, 7-10 milyonluk arabaya binmesi ve bunu savunması, odasının yanında gizli bir cephaneliğinin medyada sergilenmesi, bakışların Ak Parti İzmir Teşkilatı'na, Ak Parti Genel Merkezi'ne ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a çevrilmesine neden oldu.

Devlet memurlarının maaşı belli. Bu kadar parayı gerçekten borsadan kazanmış bile olsa insanlar bizi suçluyorlar. "Sizin göreve getirdiğiniz adamların biri Monaca'da ıstakoz yiyor ve sosyal medyadan paylaşıyor, biri Porsche Taycan marka arabaya biniyor, adaleti temsil eden Adalet Komisyon Başkanı ise cephanelik kurup silahların önünde HSK yöneticileri ile fotoğraf çektirip gazetelerin diline düşerek bizi tüm dünyaya rezil ediyorlar" diyor.

*

Biz bu partiyi sadece Türkiye'ye değil, tüm dünyaya adalet getireceğiz diye kurduk.

"Vatandaşa bunları nasıl anlatacağız?"

Bir hakim o kadar silahı hangi parayla alabilir?

Önemli davalara baktım dedikten sonra, böyle bir zenginliğin gazete manşetlerinden fışkırması insanlara ne düşündürür?

Lanet olası FETÖ Borsası nedeniyle bizim İzmir İl Başkan Yardımcımız Ahmet Kurtuluş öldürüldü.

Oktay Tabur, Odatv sitesine FETÖ ile etkin bir şekilde mücadele ettiğini söylüyor. Peki bir Ak Parti kurucusu olarak senin yaşadıkların ne anlama geliyor?

Biz bu partiyi birlikte kurduk. Sen 25 yıl önce neysen, şimdi de aynısın.

FETÖ ile defalarca mahkemelik ol. FETÖ şirketlerini batırsın, gazeteni batırsın, Adalet Bakan Yardımcısı önüne koyduğun dosyalara duyarsız kalsın.

Sen FETÖ'nün milyon dolarlık adak ve kurban pazarını çökert.

İzmir Adliyesi'nden birileri çıkıp, senin Ukrayna'daki e-ticaret siteni kapatmak için seferber olsun. Teröristlere çıkarılmayan Kırmızı Bülten sana çıkarılsın. FETÖ'nün milyon dolarlık adak ve kurban pazarının önündeki engel kaldırılsın. Mahkemenin hakimi "Baskı altındayız, bu dosya ile sana ceza veremeyiz ama az bir ceza verilmezse bizim başımız belaya girecek" desin.

Altı yıl bir Ak Parti kurucusunu ailesinden, evinden çocuklarından ayırsınlar.

Ukrayna'ya gidip yeniden e-ticaret sitesini harekete geçirip, FETÖ'nün adak ve kurban pazarını engelleme, çökertme diye altı yıl yurt dışı çıkış yasağı koysunlar.

Adalet Komisyon Başkanı'nın İzmir Adliyesi'ndeki gizli bir cephaneliği ve 7 – 10 milyonluk arabası ve serveti ortaya çıksın, Adalet Komisyon Başkanı ben FETÖ ile mücadele ettim diye kendini savunsun.

Adama sormazlar mı," Siz FETÖ ile böyle mi mücadele ediyorsunuz", demezler mi?

FETÖ'nün ticari rakibine, FETÖ'nün düşman ilan ettiği bir Ak Parti kurucusuna operasyon yaparak mı, FETÖ ile mücadele ediyorsunuz demezler mi?

Burada geçen ifadeleri ben yüz elekten geçirdikten sonra yazdım. Orjinalinde çok daha acı ve keskin ifadeler vardı.

Görünüşe göre, Ak Parti Genel Merkezi'ne İzmir Adliyesi'nde bir yapılanmanın Ak Parti'ye ve Başkan Erdoğan'a karşı halk tabanından tepki oluşturmak için çalıştığına dair bilgiler ve şikayetler ulaşmış.

Adı FETÖ Borsası ile anılan ve bir kaç kez görev yeri değiştirilen Okan Bato'dan sonra Oktay Tabur olayı İzmir'e, Ak Parti'ye ve yargı camiasına ağır gelmiş görünüyor...

YUSUF İNAN / ŞEHİTLER ÖLMEZ

www.sehitlerolmez.com

Twitter@Yusufinan2023

İnstagramyusufinan2023

İnstagramfondinan2016

E-Mailgundem@sehitlerolmez.com