İzmir Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Adil Ağın

Faaliyetlerimizi sürdürürken yurdumuzun ve milletimizin zarar göreceği davranışlardan kaçınmak temel amacımız olmuştur.

İzmir Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Adil Ağın


Başkan’ın mesajı

Değerli Ziyaretçimiz,

Bütün sivil oluşumlar toplumların yaşadığı ve sosyal ve toplumsal hayat üzerinde iz bırakan olaylardan sonra gündeme gelmiş, sivil toplum örgütü olarak yerini almıştır.

İzmir Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği de ülkemizin yıllardır yaşadığı, iç ve dış mihrakların desteği ile beslenen terör hareketinin mağdurları olarak biz şehit ailelerinin hak ve menfaatlerini korumak, onların acılarını paylaşmak, büyük acılar yaşayan şehit ailelerinin rehabilite edilerek topluma yeniden kazandırılmasına ve üretken hale getirilmesine katkı sağlamaktır.

Daha da önemlisi milletimize maddi ve manevi büyük acılar yaşatan en büyük insanlık suçu olan terörizmin toplumumuz tarafından doğru algılanmasına katkı sağlamaktır. Bu amaçlar doğrultusunda 14 Nisan 1995 tarihinde İzmir Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği olarak kurulmuş ve tüzel kişilik kazandırılmıştır.

Kurulduğu günden bu güne kadar tüzükte yer alan amaçlarımız doğrultusunda faaliyetlerini sürdürmüş ve hiç bir siyasi kuruluşun güdümünde olmamaya titizlikle uyma gayreti içinde olmuştur.

Derneğimizin Temel İlkeleri, Anayasamızda ifadesini bulan Atatürk milliyetçiliği çizgisinden ayrılmamak, laik, demokratik ve sosyal bir hukuk devleti olan yurdumuzun ülkesi ve milleti ile bölünmez bütünlüğünü savunmak, toprağı vatan yapmak uğruna hayatlarını feda eden evlatlarımızın hayatlarını feda ettiği milli ve manevi değerleri ilelebet yaşatmaktır.

Faaliyetlerimizi sürdürürken yurdumuzun ve milletimizin zarar göreceği davranışlardan, toplumu provake edici eylemlerden kaçınmak temel amacımız olmuştur.

Değerli Ziyaretçimiz,

Misak-ı Milli sınırlarımızı çizerken omuz omuza Çanakkale’de Galiçya’da, Dumlupınar’da savaştığımız etnik ve dini farklılıkları olan ama, temelde Türk milletinin şerefli birer ferdi olmanın haklı gururunu taşıyan vatandaşlarımızın bu farklılıklarını istismar ederek propaganda yapan, gerçek amaçları Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne zarar vermek, onun kalkınmasını önlemek olan iç ve dış mihrakların bu oyunları artık tüm vatandaşlarımız tarafından bütün çıplaklığı ile bilinmektedir. Hala onların bu çirkin oyunlarına alet olmaya devam eden evlatlarımıza şunu söylemek istiyorum.

“Sizler ülkemizin ve milletimizin değerli mensuplarısınız. Bu ülkede insanlar arasında sınıf farklılığı diye bir şey olmadı ve olmayacaktır. Lütfen yurdumuzun daha fazla zarar görmesine sebep olmayınız. Kurşun sıktığınız sizin öz kardeşinizdir. Yurdumuz üzerinde kötü emeller olanlara alet olmayınız.”

Değerli Ziyaretçimiz,

Derneğimiz toplumsal nitelikli olaylarda da görüş ve düşüncelerini siyaset çizgisine kaçmadan açıklamaktadır. Bu düşünceden hareketle 05.08.2000 tarihinde Olağanüstü Genel Kurulda Derneğimiz “İzmir Şehit Aileleri İnsan Hakları ve Yardımlaşma Derneği” olarak isim değişikliğine gitmiştir.

İnanıyoruz ki; İnsan Hakları gibi değerli kavramı savunmak üzere ortaya çıkan sivil toplum örgütleri insan haklarının en temeli olan yaşama hakkını kaybeden evlatlarımızın haklarını korumada bizim ile işbirliği içinde olacaklardır.

Derneğimizin kurumsallaşması ve milletimizin bu konudaki duygu ve düşüncelerini dünya kamuoyuna duyurabilmek üzere oluşturduğumuz web sitemizi ziyaretinden ve duygularımızı paylaştığınızdan dolayı tüm şehit aileleri ve Yönetim Kurulum adına minnet, şükran ve saygılarımı sunarım.

Derneğimizin kuruluşundan bugüne bize maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen tüm sayın valilerimize ve yardımcılarına, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlarımıza, Ege Ordu Komutanımıza, Hava Eğitim Komutanımıza, ilçe kaymakamlarımıza, ilçe belediye başkanlarımıza, İl Özel İdare Müdürü’ne, şehit ailelerinin haklarını almalarına özel önem veren Emekli Sandığı İzmir Böge Müdürlüğüne, İzmir Emniyet Müdürlüğü’ne ve Emniyet Müdürlüğü Bilgi İşlem Şube Müdürlüğü ile tüm Emniyet personeline, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ve tüm personeline,

Ve Değerli Konuklar,

Çağdaş haberleşme imkanlarından yararlanarak internette web sitesi oluşturma düşüncemizi açıkladığımızda bize gönlünü ve imkanlarını açan değerli büyüğümüz eski Karşıyaka Belediye Başkanı ve Terbay Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Sayın A. Kemal BAYSAK’a, sitemizin oluşturulmasında emek veren Estetik Reklam Tanıtım Hizmetleri Limited Şirketi’nin değerli personeline, ayrıca amaç ve gönül birliği içinde olduğumuz tüm derneklere, üyelerim ve yönetim kurulum adına minnet, şükran ve saygılarımı sunmayı bir borç biliriz…

ADİL AĞIN

İzmir Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği
Yönetim Kurulu Başkanı

http://www.sehitaileleri.org