İzmir'de Cinsel Taciz Serbest!

AK Parti ve MHP kadın kolları başkanlarının da susması manidar!

İzmir'de Cinsel Taciz Serbest!


İzmir'de Cinsel Taciz Serbest!

İzmir'de CHP Çiğli Belediyesi bir panel düzenledi. Panelin görünen adı "Demekrasi ve Anayasa", içeriği "cinsel taciz" . Panele konuşmacı olarak katılan 83 yaşındaki Vecihi Timuroğlu'nun 70 yaşıma rağmen türbanlı bir bayan görünce erkekliğimi hissediyorum” açıklaması salonda buz gibi hava estirdi.

Hepsi o kadar.

Medya olaya hakaret boyutundan baktı.

Bu olayı hakaret olarak geçiştiremeyiz. Vecihi Timuroğlu'nun sözleri doğrudan "cinsel tacizdir". Cinsel taciz de yasalarımıza göre yüz kızartıcı suçtur. Olayın muhatapları kadınlar, haklarını yargı kanalıyla aramalıdır. Kadınlar hem eziliyoruz edebiyatı yaparlar, hem de haklı oldukları yerde susarlar. Susmayın, sustukça sıra size de gelecek!

Olayın bir diğer yanı da Vecihi Timuroğlu'nun yaşı konusunda söylediği yalan. Nüfus kayıtlara göre Vecihi Timuroğlu 1927 Sivas Kangal doğumludur. Dolayısı ile de şu an 83 yaşındadır.

İşin en ilginç tarafı CHP'nin Anayasa ve Demokrasi için bilgi aldığı kişinin hem tacizci hem de yalancı olmasıdır.

Bilgi aldıkları kişiler tacizci ve yalancı olan bir siyasi partinin başarılı olması mümkün müdür?

Şimdi bazı okurlar Sayın Baykal ve CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi'nin sex kasetlerini de unutma diyecekler.

O konuyu da eklersek iş uzar gider. Çünkü işim içinde komplo var. Aşk var. Sevgi var. Gönüllü ilişki var. İyi veya kötü.

CHP panelinde konuşan 83'lük Vecihi Timuroğlu'nun olayında ise açıkça cinsel taciz var.

Vecihi Timuroğlu aynı zamanda Cumhuriyet Gazetesi yazarı! Rahmetli İlhan abinin kemikleri sızlayacak. Rahmetli bu konularda çok hassastı. Cumhuriyet Gazetesi içinde aşne fişne işleri sevmezdi.

Şimdiki Cumhuriyet Gazetesi ne durumda bilmiyorum. Bu konuda açıklama yapması gerekiyordu, yapmadı. Cinsel taciz zanlısı olan ve yolda gördüğü türbanlı kadınlardan tahrik olduğunu kamuoyuna açıklayan bir kişiye hala makale yazdıracaklar mı, merak ediyorum. Onlarda nasıl olsa adam türbanlı kadınlara "cinsel taciz" de bulunmuş. Zararı yok derlerse şaşırmamak gerekiyor.

Benim esas dikkatimi çeken İzmir'deki kadın derneklerinin yeterli seviyede tepki vermemesi.83 yaşındaki bir adam İzmir gibi bir kentte üstelik CHP'nin panelinde kadınlara "cinsel taciz"de bulunuyor, CHP İl Başkanı ve CHP Kadın Kolları Başkanları susuyor.

"Helal olsun, CHP gibi bir partiye de sizin gibi kulağı duymaz, gözü görmez başkanlar lazım dı".

Tabiki AK Parti ve MHP kadın kolları başkanlarının da susması manidar! Susun o zaman madem "cinsel taciz" hoşunuza gidiyor! Tepki vermediğinize göre sorun yok demektir. Rahatsız olsaydınız yeri göğü inletirdiniz. Bize göre hava hoş. Biz erkekler aslında kadınların işlerine karışmayı pek sevmeyiz "ortada cinsel taciz" var diye konuya müdahil olduk. Hepsi bu kadar!

İzmir'in kadın eli değmiş gazetesi de konuyu yeterince değerlendirmiyor. Hiç ses yok. Hani tacize meydan okuyan açıklamalar. Nerede "83'lük moruk haddini bil" manşetleri.

Alayı fıs!

İzmir'de yayın yapan Özgür Kadının Sesi sloganlı Kazete'de bu olayı görmezden geldi. Başında da "cinsel taciz" olaylarına sözde duyarlı bir ekip var. Hepsi de okumuş bayanlar. Kalemleri ağır, isimlerinin başında Prof. ünvanı var.

Dedim ya alayı fıs!

Demek ki kadınlar arasında da ayrımcılık var. Bu söz "Cumhuriyet Mitingleri'ne katılan kadınlardan tahrik oluyorum, bana erkekliğimi hatırlatıyorlar" olarak söylenseydi İzmir başlarına yıkılırdı.

Şimdi susma haklarını kullanıyorlar.

Kadın haklarını savunduğunu iddia eden kadın derneklerinin başörtülü kadınlara yapılan taciz olayında sessiz kalmasını kabul edemem. Köydeki kadına yapılan taciz ile şehirdeki kadına yapılan taciz farklı olamaz. Uyduruk kadın hakları savunucuları ta İran'daki Sakine için sözde seferber oluyorlar. Kendi burunlarının ucundaki kadınlara sahip çıkmıyorlar.

Acaba bu kadınları birileri toplumda psikolojik harekat için mi kullanıyor? Kafamdaki bu soru her geçen gün daha da büyüyor.

Türkiye'nin incisi İzmir'de bu konuya tepki koyanlar; Özgür-Der İzmir Şubesi Başkanı Nurcan Büyük, Memur Sen İzmir İl Temsilcisi Abdurrahim Şenocak, Mazlum Der İzmir Şube Başkanı Mustafa Kaylı üçlüsünden oluşuyor.

Bu kişilerin dışında herkes lâl olmuş!

Kadın hakları savunucusu olduğunu iddia eden köşe yazarlarından da tık yok. Halbuki bu yazarlar "cinsel taciz" kelimesini besmele gibi kullanıyordu. Şimdi neden görmezden geliyorlar? Abdest bozuldu mu?

İzmir'de azımsanmayacak kadar bayan gazeteci ve muhabir var. Onlardan da ses yok.

İzmir'in kadın Milletvekili Canan Arıtman, İzmir'e gelmese de Güdal Mumcu, MHP'li Şenol Bal, AK Parti'nin en güçlü kadını Nükhet Hotar o dahi bir kelime etmedi.

Belki duymamışlardır diyelim mi?

Ne desek boş...

Tarih: 2010-09-05 11:35:13

Bu köşe yazısı   05 Eylül 2010  tarihinde  www.yerelgundem.com ve www.liderler.net  haber sitesinde yayınlanmıştır.

YUSUF İNAN / ŞEHİTLER ÖLMEZ

www.sehitlerolmez.com

Twitter@Yusufinan2023

İnstagramyusufinan2023

E-Mail: gundem@sehitlerolmez.com