İzmir'de tehlikeli provokasyon

Akşener'e Sivas, Rize ve Bingöl'de yaptığı esnaf ziyaretlerinde de sözlü saldırı düzenlenmişti.

İzmir'de tehlikeli provokasyon


İzmir'de tehlikeli provokasyon

İYİ Parti'nin Buca İlçe Teşkilatı'nın üye kaydı için Şirinyer meydanında kurduğu standa iki kişi tarafından küfürlü ve fiziksel saldırı düzenlendi. Bir saldırgan gözaltına alınırken standa saldıran ikinci kişi ise olay yerinden kaçtı. Akşener'e Sivas, Rize ve Bingöl'de yaptığı esnaf ziyaretlerinde de sözlü saldırı düzenlenmişti.

İzmir'de İYİ Parti Buca İlçe Teşkilatı’nın yeni üye kaydetmek için kurduğu standa, kimliği belirsiz iki kişi tarafından küfürlü ve fiziki saldırıda bulunuldu.

Olayla ilgili bir kişi gözaltına alınırken, İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar, "Korku iklimi yaratarak bundan medet umacaklarını zannediyorlar. Ama başarılı olamayacaklar" dedi.

Olay, bu akşam üstü saat 16.30 sıralarında Buca Şirinyer'de meydana geldi. İYİ Parti Buca İlçe Teşkilatı'nın yeni üye kaydetmek için kurduğu standa birkaç dakika aralıklarla iki kişi tarafından küfürlü ve fiziki saldırıda bulunuldu.

Saldırıya ilişkin cep telefonu görüntülerini sosyal medya hesabından paylaşan İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar, ''Bugün, Buca İlçe teşkilatımızın kadın yöneticileri, kurdukları üye kayıt standında, iki şehir eşkıyasının küfürleri ve saldırılarına maruz kalmıştır. Güvenlik güçleri olaya müdahale etmişlerdir. Bu menfur saldırıyı şiddetle kınıyoruz" dedi.

Kırkpınar, şunları söyledi:

"Akşam üzeri önce bir kişi standımıza geliyor, genel başkanımız sayın Meral Akşener'e ağza alınmayacak küfürler ediyor. O kaçıp gidiyor. Birkaç dakika sonra ise başka biri gelip aynı şekilde küfür ederek standı tekmeliyor. Hatta oradaki kadın üyemizin kolunu büküyor. Sonra sivil ekipler müdahale ederek bu kişiyi gözaltına alıyor. İlk vuran kaçtı, sadece ikinci kişi gözaltında. Bence bunlara sebep olanlar utanmalı. Bu ülkede 100 yıllık bir cumhuriyet var. Cumhuriyet ve demokrasi vazgeçilmezimiz diyoruz. Biz bunu söylüyoruz, söylemeye de devam edeceğiz. Ama onlar korku iklimi yaratarak bundan medet umacaklarını zannediyorlar. Ama başarılı olamayacaklar."

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e daha önce Sivas'ta düzenlediği esnaf ziyareti esnasında sözlü saldırıda bulunulmuştu. Akşener, Rize'nin İkizdere ve Çayeli ilçelerinde de sözlü saldırıya uğramıştı. İYİ Parti lideri Akşener son olarak Bingöl ziyaretinde bir şehit yakını tarafından sözlü saldırıya uğramış olaya müdahale etmek isteyen Lütfü Türkkan'nın şehit yakınına küfür etmesi ile tartışmalar yaşanmıştı.

anka