İzmir'de Yeni Asır'ı bitirme planı!

Yeni Asır'ı bitirme planı yapılırken, İzmir'i bitirme planı yapıldığını yaşayarak gördük.

İzmir'de Yeni Asır'ı bitirme planı!
İzmir'de Yeni Asır'ı bitirme planı!

Yerel seçim öncesi derin görüşlü dostlarla sohbet ederken " Bu sefer Tayyip Erdoğan İzmir'de başarılı olur" dedim.

Bu görüşün nedenini sordular.

Ben de " Ege Bölgesi'nin bir numaralı gazetesi elinde, kendisini istediği gibi anlatır , rakiplerinin yanlışlarını ortaya döker, iş biter" demiştim.

Hepsi birden kahkahalarla güldüler. "O iş bitti, Yeni Asır'ı Ak Parti'ye yedirmezler, bunu böyle bil" dediler.

"Mühür adamda, bu işi nasıl başaracaklar" diye itiraz ettim. İddialarına göre ATV, Sabah ve dolayısı ile Yeni Asır'ı Çalık Grubu alınca, özellikle Yeni Asır için bir plan yapmışlar. Planın adı "Yeni Asır'ı Bitirme Planı" imiş. İlk duyduğumda böyle bir şeyin olmayacağını söyledim.

"Bak göreceksin, Yeni Asır Ege Bölgesi'nde tüm gücünü yitirecek, AK Parti'ye de, İzmir'e de yararı olmayacak" demişlerdi.

Geçtiğimiz gün kamuoyundan gizlediğim bir gelişme nedeniyle, aynı dostlar beni tebrik etmek için ziyaretime geldiler.

Çok sevindim tabiki!

Biraz da üzüldüm. Üzülmemin nedeni "Yeni Asır'ı Bitirme Planı" konusunda yanılmış olmam.

Bu konudan bu kadar emin olmalarının nedenlerini ve süreci sordum.

İddialarına göre AK Partili iki vekil, Ak Parti İzmir İl Başkanlığı'ndan hem de eski yönetim kadrosundan iki kişi, bir İl Genel Meclisi üyesi, bir İlçe Meclis Üyesi, bir belediye bürokratı, bir siyasi parti lideri ve bir de ünlü bir işadamı bu işin içindeymiş.

Duyduğumda kulaklarıma inanamadım. "Bir çoğunu tanıyorum böyle bir ilişkinin içine girmeleri karakter yapıları itibariyle mümkün değil" dedim. İddialarına göre sistemi kurgulayanlar onları öylesine damardan yakalamış ki, adamların olup bitenden haberleri yokmuş.

Anlamadan bilmeden "Yeni Asır'ı Bitirme Planı" içine dahil olmuşlar!

Geçtiğimiz dört ayın tiraj durumunu da yanlarında getirmişler. Gördüklerime inanamadım. "En kısa sürede teyit etmek istiyorum, bu kadar kayıp mümkün değil" diye itiraz ettim. Onlar da 'hodri meydan' dediler. "Zaten tiraj da önemli değil, Yeni Asır eskisi gibi Ege'de gündem belirleyemiyor" dediler.

Bu duruma çok üzüldüm. Herhalde yaşlanıyorum, eskiden İzmir semalarında gezen sivrisineği bile önceden bilir ve yazardım, şimdi gözümün önünde Yeni Asır'ı bitirmişler de haberim olmamış!

Benim bir hayalim vardı. Şebnem Bursalı Yeni Asır'ı Osman Gençer'in bıraktığı yerden alır, en az 250 bin satan ulusal gazete haline getirir, İzmir'i de Ak Parti'yi de kurtarır, sanıyordum!

Yanılmışım.

Hatta Şebnem Bursalı'ya hoşgeldin yazısı yazmıştım. O yazıda bu hayalimi gerçekleştirirse muhabir olarak gittiği meclise, İzmir Milletvekili olarak gider, diyordum.

Bu hayalim de suya düştü!

Bunları yazarken hayalimdeki partinin AK Parti olduğu sanılmasın. Sayın Başbakan da kusura bakmasın, TBMM çatısı altında hayalime yaklaşan bir siyasi parti henüz yok. Ben "AK Parti İzmir'de yerel yönetimleri alırsa, köyden beter hale gelmiş Türkiye'nin incisini, gerçek inci mercan haline getirir" diye düşünüyordum.

İzmir'de AK Parti'nin politikalarını yönlendirenler, Sayın Başbakanı da beni de hayal kırıklığına uğrattılar.

Yeni Asır'ı bitirme planı yapılırken, İzmir'i bitirme planı yapıldığını yaşayarak gördük.

Herkese geçmiş olsun!

Tarih: 2010-08-09 19:57:26

*

Bu köşe yazısı  09 Ağustos 2010  tarihinde  www.yerelgundem.com ve www.liderler.net  haber sitesinde yayınlanmıştır.

YUSUF İNAN / ŞEHİTLER ÖLMEZ

www.sehitlerolmez.com

Twitter@Yusufinan2023

İnstagramyusufinan2023

E-Mail: gundem@sehitlerolmez.com