Karamollaoğlu'ndan, Erdoğan'a Central Park eleştirisi

Aynı samimiyeti kendi vatandaşına da göstermeli

Karamollaoğlu'ndan, Erdoğan'a Central Park eleştirisi


Karamollaoğlu'ndan, Erdoğan'a Central Park eleştirisi: Aynı samimiyeti kendi vatandaşına da göstermeli

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Central Park'ta çekilen görüntülerine ilişkin, "Aynı samimiyeti, muhabbeti ve hoşgörüyü kendi vatandaşlarına göstermeli" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde BM 77. Genel Kurulu’na katılmak üzere gittiği ABD'nin New York şehrindeki Central Park’ta yürüyüş yaparken vatandaşlarla sohbet etmişti. Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, Erdoğan'ın Central Park'ta yürüyüş yapmasını eleştirerek "ABD'de, Central Park'ta çok az korumayla yürüyüş yapan ve her kesimden insanlarla rahatça sohbet edebilen Cumhurbaşkanı, kendi ülkesinde bin kişilik koruma ordusuyla ve yüzlerce araçlık konvoyla gezmemelidir! Aynı samimiyeti, muhabbeti ve hoşgörüyü kendi vatandaşına da göstermelidir" ifadelerini kullandı.

thumbs-b-c-75fdb3e2509fc0e0594a4bca6976fb26.jpg

Sosyal medya hesabı Twitter'dan paylaşımlarda bulunan Karamollaoğlu, şu ifadeleri kullandı:

"Tıpkı New York Central Park'ta nasılsa; Ankara Altınpark'ta, İstanbul Taksim'de, İzmir Kordon'da, Diyarbakır Sur'da da aynı şekilde insanıyla hemhâl olacak bir Cumhurbaşkanına ihtiyacımız var. Yani aynı samimiyeti, muhabbeti ve hoşgörüyü kendi vatandaşına da göstermelidir.

ABD'de, Central Park'ta çok az korumayla yürüyüş yapan ve her kesimden insanlarla rahatça sohbet edebilen Cumhurbaşkanı, kendi ülkesinde bin kişilik koruma ordusuyla ve yüzlerce araçlık konvoyla gezmemelidir!

İşte biz, ülkemizde böyle bir siyasi anlayışın ve toplumsal iklimin hakim olması için gayret gösteriyoruz. Biz Saadet Partisi olarak; -Vatandaşına tepeden bakan, insanının dertlerine kulak tıkayan bu anlayışa son vereceğiz!

Toplumsal kutuplaşmaya da bu kutuplaşmayı körükleyerek ayakta kalmaya çalışan zihniyetlere de son vereceğiz. -Bu topraklarda herkes için adaleti hakim kılacak, hukukun üstünlüğünü tesis edeceğiz. En başta enflasyonu kontrol altına alacak, kötü ekonomik gidişata dur diyeceğiz.

Saadet Partisi iktidarında; vatandaşlarımız devletin soğuk yüzünü, çatık kaşını değil, her konuda sosyal devletin mütebessim yüzünü görecek, şefkatini her daim yanında hissedecek. Şahsiyetli dış politikadan ise asla taviz vermeyeceğiz."