Karamollaoğlu'ndan KHK tepkisi: Sonsuz iktidar yoktur

"KHK 6 yıldır kanayan bir yara"

Karamollaoğlu'ndan KHK tepkisi: Sonsuz iktidar yoktur


Karamollaoğlu'ndan KHK tepkisi: Sonsuz iktidar yoktur

Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu, iktidara KHK tepkisinde bulundu. Karamollaoğlu, "Geçici bir maddeyle, bir günde 6 binden fazla insanın işini, ekmeğini elinden aldılar. Sonsuz iktidar yoktur. Herkes Allah'ın önünde hesap verecek" dedi.

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, sosyal medya hesabı Twitter'dan iktidara Kanun Hükmünde Kararname (KHK) tepkisinde bulundu. İktidarı eleştiren Karamollaoğlu, "KHK meselesi 6 yıldır kanayan bir yara. KHK mağdurlarının feryâdı Arş-ı Alâ'ya ulaştı, sadece sağır taklidi yapanlar duymuyor... Başta Cumhurbaşkanı olmak üzere iktidarda bulunanlara bir kez daha sesleniyorum: "Unutmayın ki sonsuz iktidar yoktur. Her iktidar geçicidir ve herkes, er veya geç, önce milletin ve nihayet Allah'ın önünde hesap verecektir!" ifadelerini kullandı.

"Birlik ve beraberliğimiz açısından hassasiyet göstermemiz gereken en öncelikli mefhum adalettir! Adalet yara almışsa, diğer hiçbir şeyin tedavisi mümkün olmaz. Hukuk rafa kaldırılmışsa, tedavülde olan diğer şeylerin hiçbir faydası ve kıymeti yoktur!

"KHK 6 yıldır kanayan bir yara"

KHK meselesi hepimizin malumu; toplumsal vicdanı zedeleyen ve 6 yıldır kanayan bir yara.. Defalarca dile getirdik, iktidarı defalarca uyardık. Fakat iktidarda bulunanlar hatalarını telafi etmek yerine, ne yazık ki ısrarla yeni yanlışlar yapıyor.

Hangi hakla, hangi vicdanla, hangi değer yargısıyla ve hangi hukuk kaidelerine göre? Sadece ama sadece "ben yaptım oldu", "ben şu an iktidardayım, gözünün üstünde kaşın var, ben seni beğenmiyorum" mantığıyla yapılıyor tüm bunlar!

Aliya İzzetbegoviç'in şu sözleriyle, başta Cumhurbaşkanı olmak üzere iktidarda bulunanlara bir kez daha sesleniyorum: "Unutmayın ki sonsuz iktidar yoktur. Her iktidar geçicidir ve herkes, er veya geç, önce milletin ve nihayet Allah'ın önünde hesap verecektir!"

Evet sonsuz iktidar yoktur ve herkes yaptığının hesabını belki bu dünyada, fakat ahirette mutlaka verecektir! Özellikle, inançlı olduklarını iddia eden kesimlere bunu söylemeyi görev addediyorum.

Biz isteriz ki, siz bu yanlışlarınızdan ve zulümlerinizden vazgeçin; bu vebalden kurtulun. Fakat yanlışınızda ısrar etmeye kararlıysanız; bilin ki biz de KHK mağduriyetlerine son vermeye ve bu adaletsizliklere dur demeye kararlıyız.