Karşıyaka Belediyesi'nin 100 milyon dolar borcu mu var?

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nın Reklam Geri Çekme Kararı Şaşkınlık Yarattı

Karşıyaka Belediyesi'nin 100 milyon dolar borcu mu var?


İZ Gazetesi: Belediye Başkanından Reklam Geri Çekme Kararı Şaşkınlık Yarattı

YEREL GÜNDEM / İZMİR

Karşıyaka Belediyesi'nin eski başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar'ın bir televizyon programında yaptığı açıklamaların ardından, İZ Gazetesi'ne verdiği reklamı geri çekmesi şaşkınlık yarattı. Akpınar'ın programda belediyenin 100 milyon doların üzerinde borcu olduğunu iddia etmesi, geri çekme kararının sebebini merak uyandırdı.

Geri çekilen reklamla ilgili belgelerin İZ Gazetesi'ne ulaşmasıyla birlikte, tartışmalar daha da alevlendi. Belediye başkanının eleştirilere açık olması gerektiği düşüncesinden yola çıkan İZ Gazetesi, geri çekme kararının sebebini sorgulamaya başladı. Akpınar'ın belediyenin mali durumu hakkında yaptığı açıklamaların gerçeği yansıtıp yansıtmadığı da gündeme taşındı.

Yazının kaynağı ise ilginç bir detayı ortaya çıkardı. İZ Gazetesi'ne yazıyı gönderen kişinin, belediyenin genel sekreter yardımcısı Zeki Yıldırım'ın eşi olduğu belirlendi. Bu durum, geri çekme kararının arkasındaki nedenlerin daha derinlemesine incelenmesi gerektiğini gösterdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı'nın Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı V. Eylem Başar Yıldırım ise konuyla ilgili henüz bir açıklama yapmadı. Ancak, kamuoyu, geri çekme kararının ardındaki nedenleri ve belediyenin mali durumuyla ilgili gerçekleri öğrenmek için bekleyişini sürdürüyor.

www.yerelgundem.com

Kaynak: Gaze-temiz.com