Kayseri'de Eğitim Uçağı Düştü: İki Pilot Şehit

ŞEHİTLERİN KİMLİKLERİ BELLİ OLDU

Kayseri'de Eğitim Uçağı Düştü: İki Pilot Şehit


Kayseri'de Eğitim Uçağı Düştü: İki Pilot Şehit

ŞEHİTLER ÖLMEZ / İZMİR

Kayseri'de meydana gelen üzücü bir olayda, Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na ait bir eğitim uçağı düştü ve iki pilot şehit oldu. Olay, Salı günü saat 10:00 sıralarında, 12. Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığı’ndan eğitim için kalkan SF-260D tipi uçağın Kocasinan İlçesi Hasanarpa Mahallesi yakınlarında düşmesiyle gerçekleşti.

Kayseri Valiliği'nden yapılan açıklamada, uçağın henüz bilinmeyen bir nedenle düştüğü belirtildi ve arama kurtarma çalışmalarının hemen başlatıldığı bildirildi. Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada ise iki askeri personelin şehit olduğu doğrulandı. Şehit pilotların kimlikleri henüz açıklanmazken, olayın nedenine ilişkin soruşturma başlatıldığı bildirildi.

Kayseri Valiliği'nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Salı günü saat 10:00 sıralarında, Kayseri 12. Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığı’ndan eğitim için kalkan Hava Kuvvetleri Komutanlığımıza ait SF-260D tipi bir eğitim uçağı, henüz bilinmeyen bir nedenle Kocasinan İlçesi Hasanarpa Mahallesi yakınlarında düşmüştür. Arama kurtarma çalışmalarına başlanmıştır. Eğitim uçağında görevli iki askeri personelimiz (pilot) maalesef şehit olmuştur."

Olay yerine sevk edilen arama kurtarma ve itfaiye ekipleri, enkazda incelemelerde bulundu. Kayseri halkı ve tüm Türkiye, bu acı haberle derin bir üzüntü yaşarken, şehit pilotların ailelerine ve yakınlarına başsağlığı dilekleri iletiliyor. Olayın nedenine ilişkin detaylı araştırma devam ediyor.

ŞEHİTLERİN KİMLİKLERİ BELLİ OLDU

Olay yerine gelen sağlık ekipleri uçaktaki pilotlar Uğur Yıldız ve Gökhan Özen’in şehit olduğunu belirledi. 

www.sehitlerolmez.com