Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Devlet Bahçeli’ye çağrı

"Bir meclis araştırma önergesi versinler biz de destek verelim.”

Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Devlet Bahçeli’ye çağrı

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin FETÖ'nün siyasi ayağına yönelik sözlerine ilişkin, “Sayın Bahçeli’ye açık bir çağrım var. Bir meclis araştırma önergesi versinler biz de destek verelim.” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Haber Global ekranlarında Erdoğan Aktaş’ın sorularını yanıtladı.

Canlı yayında önemli açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştirdi.

ABD Başkanı Donald Trump’ın, Barış Pınarı Harekâtı’nın başlamasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yazdığı mektuba değinen Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın mektubu sineye çekmek zorunda kaldığını ifade etti.

Kılıçdaroğlu, “Ben içime sindiremiyorum beyefendi sindiriyor. Ben itiraz ediyorum, o itiraz etmiyor. Ben işgal ettiği makam için itiraz ediyorum.” ifadelerini kullandı.

FETÖ borsasını herkesin bilmesi gerektiğini dile getiren Kılıçdaroğlu, parası olanların, sırtını Erdoğan’a dayayanların kurtulduğuna dikkat çekerek, “17-25’ten sonra Pensilvanya’ya gidip FETÖ’yle görüşen var. Fettah Tamince... 17-25’ten sonra Bank Asya’ya para yatıran var.” dedi.

17-25 Aralık sürecinden sonra iş adamı Fettah Tamince’nin FETÖ elebaşı ile görüştüğünü ifade eden Kılıçdaroğlu, FETÖ ile mücadele tamamen yine AK Parti’nin dünya görüşü içerisinde oluyor.” dedi.

“BAHÇELİ’YE AÇIK BİR ÇAĞRIM VAR”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin FETÖ’nün siyasi ayağına yönelik açıklamalarına da değinen Kılıçdaroğlu, FETÖ’nün siyasi ayağının belli olduğunu vurgulayarak, “Sayın Bahçeli’ye açık bir çağrım var. Bir meclis araştırma önergesi versinler biz de destek verelim. MHP’de de ciddi hukukçular var. İYİ Parti’den de HDP’den de arkadaşlar gelsin. FETÖ’nün siyasi ayağını bulalım.” dedi.

Kaynak Yeniçağ: Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Devlet Bahçeli’ye çağrı