Kılıçdaroğlu “hatalarımız oldu” dedi ve ekledi: Helalleşme yoluna çıkıyorum

“BU ÜLKENİN BU MAKUS TALİHİNİ DEĞİŞTİRMEK İSTİYORUM”

Kılıçdaroğlu “hatalarımız oldu” dedi ve ekledi: Helalleşme yoluna çıkıyorum


Kılıçdaroğlu “hatalarımız oldu” dedi ve ekledi: Helalleşme yoluna çıkıyorum

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından paylaştığı video mesajında, "Geçmişte partimizin de hataları oldu; helalleşme yolculuğuna çıkma kararı aldım" ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter'dan görüntülü bir mesaj paylaştı. 

CHP lideri, videoyu "Ben ömrümde, ülkemizde nefreti ve sevgiyi gördüm. Artık sevgi kazansın istiyorum. Ülkemizin iyileşmeye, helalleşmeye ihtiyacı var. Helalleşmek geçmişi değiştirmez ama geleceğimizi kurtarır. Geçmişte partimizin de hataları oldu; helalleşme yolculuğuna çıkma kararı aldım..." notuyla paylaştı. 

“BU ÜLKENİN BU MAKUS TALİHİNİ DEĞİŞTİRMEK İSTİYORUM”

Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

"Uzun süredir bir konuyu sizlerle samimi şekilde konuşmak istiyorum. Önemli bir değişim kapıda. İktidar değişiyor. Ancak iktidarlar hep değişti ama ülkenin makus talihi hiç değişmedi. Hayatımın bu aşamasında iktidara gelmekten çok daha önemli bir vizyonum var. Bu ülkenin bu makus talihini değiştirmek istiyorum. Gitmekte olan bir iktidar var. Korkunç bir enkaz bırakarak gidiyorlar. Halkı sefalete sürüklediler. Bunca olandan sonra sadece iktidarı değiştirmek yetecek mi bize?

Açık konuşacağım, sadece AK Parti iktidarından bahsetmiyorum, biz dahil geçmişte tüm iktidarlardan bahsediyorum. Neden bu devleti her gelen iktidar, sürekli yıpratıyor? Bunun önemli bir nedeni var. Ülkemiz yaralı insanların ülkesi. Farklı topluluklar çok farklı yaralar taşıyor. Ruhlarımız acı çekiyor. Geleceğe bakamıyoruz, geçmişe takılı kaldık.

Halkımız kavga ettikçe, bir grup insan zenginleştikçe zenginleşti. Bana Kemal Kılıçdaroğlu olarak sadece iktidarı almak yetmiyor. Ülkeme bir miras bırakmak istiyorum. Bundan sonraki 100 iktidarın da bu ülkeye ve insanına iyi gelmesini istiyorum. Ülkemizin iktidardan çok şifaya ihtiyacı var.

"HELALLİK İSTEME YOLCULUĞUNA ÇIKIYORUM"

Düşündüğümüzden daha güçlüyüz biz. Geçmişin arabaları ile hiçbir yere gidemeyeceğimizi artık biliyoruz. Onun için artık helalleşme zamanı. Ne pahasına olursa olsun toplumsal ilişkilerimizi güçlendirmek ve yaralarımızı iyileştirmek için geçmişte yapılan hataların sorumluluğunu almayı ve helallik istemeyi bilmeliyiz. Benim liderliğini yaptığım partinin de geçmişte yarattığı yaralar vardır. Uzun süredir de önce bu yaraları yaratan o sistemi değiştirmekle uğraştım. Şimdi ise dışarıya dönme zamanı. Ben bu yaraların kapanması için helallik isteme yolcuğuna çıkıyorum.

Geçmişte kırdığımız, korkuttuğumuz topluluklarla, bireylerle, farklı hayat tarzlarının temsilcileriyle buluşmalarıma başlayacağım. Artık sevgiye bu savaşı kazandırma zamanı. Hep birlikte umuda, barışa ve sevince yürüyebilmek ancak birbirimizin yaralarını sararak olacak."

ANKETLERDEKİ ENDİŞELİ MUHAFAZAKARLAR

Siyasi analizlerin odak noktasında son dönemde seçimlerde CHP'nin kazanması durumunda bazı kazanımlarını kaybedeceğini düşünen "endişeli muhafazakarlar" olarak adlandırılan vatandaşlar var. Anket sonuçlarına göre AKP seçmeninin büyük çoğunluğunu oluşturan kişilere yönelik muhalefetten ikna edici açıklamalar geliyor. 

Yapılan çalışmalarda, kazanımlarını kaybetmeyecekleri hale muhalefete oy vereceğini söyleyen AKP seçmeninin olması da dikkat çekiyor. 

Kılıçdaroğlu'nun "helalleşme" çıkışının bu döneme gelmesi dikkat çekici.

Odatv.com