Kılıçdaroğlu Odatv’nin haberini kürsüden okudu: FETÖ Borsası budur

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDULAR

Kılıçdaroğlu Odatv’nin haberini kürsüden okudu: FETÖ Borsası budur
Kılıçdaroğlu Odatv’nin haberini kürsüden okudu: FETÖ Borsası budur

Kılıçdaroğlu, Odatv'nin ortaya çıkardığı haberi, kürsüden okudu: "FETÖ Borsası dediğimiz şey işte budur!"

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu.

Kılıçdaroğlu, konuşmasında; Odatv'nin ortaya çıkardığı haberi, kürsüden okudu.

"Okurken acaba doğru mu dedim" diyen Kılıçdaroğlu, "Savcı mısın hakim misin avukat mısın sen? Nereden biliyorsun bunların masum olduğunu? FETÖ Borsası dediğimiz şey işte budur! Paranı alırsın, adamını bulursun, dosyayı götürürsün, seni hapisten çıkarır, sen de serbest kalırsın. FETÖ Borsası budur işte!" diye belirtti.

Özışık için, "Bedava mı yaptı?" diye soran Kılıçdaroğlu, "Biz sizin ne kadar aç olduğunuzu bilmiyor muyuz? Yargının bu kadar kirlendiğini, devre dışı bırakıldığını hiç görmedim. Bir de sözde OHAL İncelem Komisyonu var. Niye kurdunuz ki? Bu adamı getirin başına, hepsini serbest bırakacak zaten" dedi.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDULAR

Öte yandan, Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), Süleyman Özışık’ın, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve OHAL Komisyonu’na dosya götürerek bazı kişileri göreve iade ettirdiği iddiası üzerine suç duyurusunda bulunacağını açıkladı.

NE OLMUŞTU

Organize suç örgütü lideri olduğu iddiasıyla hakkında soruşturma başlatılan Sedat Peker, Hadi ve Süleyman Özışık kardeşlerle ilgili bazı iddialarda bulunmuştu. Hadi ve Süleyman Özışık'ın, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya "masum olduklarını düşündükleri" insanların dosyalarını verdikleri bir videoları ortaya çıktı. 

Söz konusu videoda, Süleyman Özışık'ın kullandığı ifadeler şu şekildeydi: 

"Gerek Süleyman Soylu'ya gerek OHAL işlemleri komisyonuna gerek diğer mercilere, masum olduğuna inandığım binlerce insanın dosyasını götürdüm. Dedim ki; 'bu insanlar masum çıkmazsa hesabını benden sorun' ve araştırmalar yapıldı. Hepsinin bir iftiraya kurban gittiği ortaya çıktı."

Odatv'nin ortaya çıkarttığı ve ses getiren video sonrasında birçok ünlü isim de Özışık’a tepki göstermişti.

Odatv.com