Kılıçdaroğlu, TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu ile görüşecek

CHP lideri Kılıçdaroğlu, enerji zammını görüşmek için TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu ile buluşacak.

Kılıçdaroğlu, TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu ile görüşecek


Kılıçdaroğlu, TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu ile görüşecek

Kasım ayı başında sanayide kullanılan doğalgaz fiyatına yüzde 48 zam yapılmasına tepkiler sürüyor. CHP lideri Kılıçdaroğlu, enerji zammını görüşmek için TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu ile buluşacak.

DUVAR - Sanayide kullanılan enerjiye gelen zamları eleştiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile görüşeceğini duyurdu. Resmi sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Kılıçdaroğlu, görüşmenin bugün saat 17.00'da gerçekleşeceğini söyledi.

"Saray, enerjiye yüzde 48 zam yapıp yükü sanayiye yıktı" diyen Kılıçdaroğlu, "Buna sessiz kalmayacağım. Türkiye'nin işletmelerini korumak için birlikte ne yapabileceğimizi konuşmak üzere saat 17.00'de TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile görüşmeye gidiyorum. Saray şunu çok iyi biliyor ki, sanayici enerjiye yapılan bu zamları halka yansıtmak zorunda. Sonra gelsin sanayicimize karalamalar... Açıkça söylüyorum; ne işletmelerimizi ezdireceğiz ne de halkın zamlara boğulmasına izin vereceğiz" ifadelerini kullandı.

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, zam sonrası enflasyonun artacağına karşı uyarı yapmıştı.

Kılıçdaroğlu, 15 Ekim'de de Merkez Bankası Başkan Şahap Kavcıoğlu ile görüşmüştü. (DUVAR HABER MERKEZİ)