Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a: Alçaklık

ami minaresinden “dombra” çalınmasını da biz kınamıştık.

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a: Alçaklık


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir'deki camilerin merkezi sistem frekansına girilerek müzik yayınlanmasına sosyal medya hesabından tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu'nun tepkisinden sonra açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan "Bunların hayallerinde cami minarelerinde ezan dışında başka bir ses duymak vardır” deyince Kılıçdaroğlu yeni bir açıklama yaptı: Faillerin bulunmamasından birinci derecede sorumlu olan kişinin, haksız yere bir siyasal partiyi suçlaması, en hafif deyimiyle alçaklıktır! Cami minaresinden “dombra” çalınmasını da biz kınamıştık. O gün sesi çıkmayanların, bugün bize söyleyecek tek bir kelimesi dahi olamaz!"

DUVAR – CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir’deki camilerden müzik yayını yapılmasına “İbadet yerleri kutsalımızdır. Camilerimizden ezan ve İstiklal Marşı dışında başka herhangi bir sesin yükselmesini asla kabul etmiyoruz. İzmir’de yaşananların faillerinin bir an önce bulunmasını istiyoruz” diye tepki gösterdi.

Kemal Kılıçdaroğlu @kilicdarogluk

İbadet yerleri kutsalımızdır! Camilerimizden ezan ve İstiklal Marşı dışında başka herhangi bir sesin yükselmesini asla kabul etmiyoruz. İzmir'de yaşananların faillerinin bir an önce bulunmasını istiyoruz.

6.763 kişi bunun hakkında konuşuyor

Kılıçdaroğlu’nun bu açıklamasından sonra AK Parti MKYK’da konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İzmir’de alçaklar saygısızca yayınlar yaparken o ildeki CHP yöneticileri sosyal medyadan zevkten dört köşe buna seviniyor. Bunların hayallerinde camilerden ezan sesi yerine başka bir ses duymak vardır” dedi.

Kılıçdaroğlu Twitter hesabından Erdoğan’ın bu sözlerine tepki gösterdi: “Parti yönetimimiz yaşananların kabul edilemeyeceğini söyledi. ‘İbadet yerleri kutsalımızdır’ dememin üzerinden 2 saat geçmedi. Tüm bunlara rağmen, Cumhurbaşkanlığı makamını işgal eden zat ‘Bunların hayallerinde cami minarelerinde ezan dışında başka bir ses duymak vardır’ dedi… Faillerin bulunmamasından birinci derecede sorumlu olan kişinin, haksız yere bir siyasal partiyi suçlaması, en hafif deyimiyle alçaklıktır! Cami minaresinden “dombra” çalınmasını da biz kınamıştık. O gün sesi çıkmayanların, bugün bize söyleyecek tek bir kelimesi dahi olamaz!”

Kemal Kılıçdaroğlu @kilicdarogluk

Parti yönetimimiz yaşananların kabul edilemeyeceğini söyledi. “İbadet yerleri kutsalımızdır” dememin üzerinden 2 saat geçmedi. Tüm bunlara rağmen, Cumhurbaşkanlığı makamını işgal eden zat “Bunların hayallerinde cami minarelerinde ezan dışında başka bir ses duymak vardır” dedi...

Kemal Kılıçdaroğlu @kilicdarogluk

Faillerin bulunmamasından birinci derecede sorumlu olan kişinin, haksız yere bir siyasal partiyi suçlaması, en hafif deyimiyle alçaklıktır! Cami minaresinden “dombra” çalınmasını da biz kınamıştık. O gün sesi çıkmayanların, bugün bize söyleyecek tek bir kelimesi dahi olamaz!

2.150 kişi bunun hakkında konuşuyor

DUVAR