Kılıçdaroğlu'nun Babala yayını izlenme ve yorum rekoru kırdı: Bir ailenin oyunu kazandınız

''BİR AİLENİN OYUNU KAZANDINIZ''

Kılıçdaroğlu'nun Babala yayını izlenme ve yorum rekoru kırdı: Bir ailenin oyunu kazandınız


Kılıçdaroğlu'nun Babala yayını izlenme ve yorum rekoru kırdı: Bir ailenin oyunu kazandınız

Babala TV'de Oğuzhan Uğur'un sunduğu 4 saat 11 dakikalık Mevzular Açık Mikrofon'a katılan Kemal Kılıçdaroğlu'nun programı 16 saatte 11 milyonu aşkın tıklanma, 119 binden fazla yorum alarak rekor kırdı. Büyük ilgi gören programa gelen yorumlardan birkaç tanesi ise dikkat çekti. Ailesinin yıllardır AK Parti'ye oy verdiğini ama programın ardından Kılıçdaroğlu'nu destekleyeceğini dile getiren bir vatandaşın ''Aşılması zor duvarlarımızı yıktınız. Bir ailenin oyunu kazandınız.'' yorumu dikkat çekti.

Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Babala TV Youtube kanalında Oğuzhan Uğur'un sunduğu Mevzular Açık Mikrofon programına katıldı. Merakla beklenen program dün YouTube kanalında saat 09.30'da yayınlandı.

Çekimleri 7 saatten fazla süren programın formatı gereği Kılıçdaroğlu’yla karşıt görüşte olan katılımcılar eleştirel sorular yöneltti. Kılıçdaroğlu, burada hakkında gündeme gelen ve yıllardır dile getirilen bazı iddialara yanıt verdi. İlk 16 saat içerisinde yayın 11 milyon 150 bin defadan fazla izlenirken, 118 bini aşkın yorum aldı.

''BİR AİLENİN OYUNU KAZANDINIZ''

Türkiye'nin kaderinin belirleneceği 28 Mayıs'ta gerçekleşecek Cumhurbaşkanlığı seçimine sayılı günler kala yayınlanan programa gelen bazı yorumlar dikkat çekti. Yıllardır ailesinin AK Partili olduğunu dile getiren Mustafa Gök isimli kullanıcı, oylarını Millet İttifakı adayı Kılıçdaroğlu'na vereceklerini söyledi:

''Şimdiye kadar ailem akpye oy veriyordu ben hiç oy kullanmadım ama ailemin ilk defa ısrarla bu seçime gitmem gerektiğini ve yıllardır akpye oy vermelerine rağmen bu seçimde kesinlikle kılıcdaroğluna oy vermemiz gerektiğin vurguladı. Bu program sayesinde yıllardır ailemin ve benim aşılması zor duvarları yıktığınızı açıklılıkla ifade etmek isterim. Bir ailenin oyunu kazandınız seçimde başarılar...''