Kuzey Irak'tan acı haber: 2 şehit, Fikret Dinçer ve Volkan Tantürk

Piyade Teğmen Fikret Dinçer (26) ile Piyade Astsubay Üstçavuş Volkan Tantürk'ün acı haberi ailelerine verildi.

Kuzey Irak'tan acı haber: 2 şehit, Fikret Dinçer ve Volkan Tantürk


Kuzey Irak'ta ikmal konvoyunun geçişi esnasında PKK'li teröristler tarafından önceden yerleştirilen el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu 2 asker şehit oldu.

 

Irak'ın kuzeyinde, PKK'lı teröristlerce önceden yerleştirilen el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu iki asker şehit oldu.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, "Irak kuzeyinde 23 Eylül 2019 tarihinde, ikmal konvoyunun geçişi esnasında PKK’lı bölücü teröristler tarafından önceden yerleştirilen el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu 2 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuştur. Bölgede operasyonlara devam edilmektedir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır dileriz" denildi.

ANTALYA VE KOCAELİ'NE ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ

Irak'ın kuzeyinde şehit olan 2 askerden Piyade Teğmen Fikret Dinçer (26) ile Piyade Astsubay Üstçavuş Volkan Tantürk'ün acı haberi ailelerine verildi.

Şehit olan Piyade Astsubay Üstçavuş Volkan Tantürk'ün Kocaeli'nin Gölcük ilçesindeki babaevine Türk bayrağı asıldı.

[Haber görseli]

Donanma Komutanı Koramiral Ercüment Tatlıoğlu, Gölcük Kaymakamı Cengiz Karabulut ve askeri yetkililer, şehit Volkan Tantürk'ün (31) Değirmendere Mahallesi'nde ikamet eden ailesinin evine giderek, acı haberi verdi.

Haberi duyan şehit Tantürk'ün yakınları ve vatandaşlar, taziye için şehidin babaevine geldi.

Şehidin ailesi taziyeleri kabul ederken, babaevine Türk bayrağı asıldı.

Bekar olduğu öğrenilen şehit Volkan Tantürk'ün cenazesinin, yarın Değirmendere Merkez Camisi'nde kılınacak namazın ardından defnedileceği belirtildi.

KARDEŞİNİN DÜĞÜNÜ İÇİN GELECEKTİ

Şehit olan 2 askerden Piyade Teğmen Fikret Dinçer'in acı haberi de, Antalya Serik'teki ailesine verildi. Orta Mahalle 1017 Sokak'ta oturan ve ilçede servis şoförlüğü yapan baba Ali Dinçer ile anne Zübeyde Dinçer'e çocuklarının şehit olduğu haberi verildi. Şehidin ailesinin oturduğu eve, Türk bayrağı asılırken, sokağa da taziye çadırı kuruldu. Evli ve 6 aylık kız babası olan şehit Fikret Dinçer'in, gelecek hafta kız kardeşinin düğünü için ilçeye gelmeye hazırlandığı öğrenildi.

[Haber görseli]

Şehit Piyade Teğmen Fikret Dinçer'in, Kahramanmaraş'ın Onikişubat ilçesine bağlı Dönüklü Mahallesi nüfusuna kayıtlı olduğu belirtildi.

 

CUMHURİYET