Lütfü Yücelik / Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı

 Lütfü Yücelik 1992 yılında ETSO’nun Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçildi.

Lütfü Yücelik /  Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı


Lütfü Yücelik /  Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı

Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası yönetim kurulu başkanı Lütfü Yücelik kimdir? Erzurumlu olup 01 Ocak 1952 tarihinde Erzurum'da doğdu) İnşaat malzemeleri, otomobil bayiliği, yedek parça satıcılığı ile yol yapımı gibi sektörlerde faaliyetler yaptı. Nebahat Yücelik ile evli olup, evli, Fatih, Ahmet, Elif ve Emre isminde 4 çocuk babasıdır. 1987-92 yılları arasında Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği yaptı. Lütfü Yücelik 1992 yılında ETSO’nun Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçildi.

Erzurum'da 1992 yılından beri görevde en uzun kalan Ticaret ve Sanayi Odası başkanıdır. Lütfü Yücelik 1993 yılında özelleştirme kapsamına alınan Aşkale Çimento Fabrikası'nın halka mal edilmesi için ER-ÇİM-SAN Yatırım Sanayii Tic. A.Ş.'nin kurulmasına önayak oldu.

Başkan Yücelik, halen hem ER-ÇİM-SAN Holding A.Ş.'nın hem de Aşkale Çimento Sanayi T.A.Ş.'nin Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı yürütüyor. Özellikle özelleştirme konusunda yakalanan başarıdan dolayı birçok kurum tarafından ödüle layık görüldü. Anadolu'nun en etkili iş insanı unvanına layık görüldü.