Meteoroloji'den 30 ile uyarı: Çok sert vuracak!

5 GÜNLÜK HARİTALI HAVA DURUMU TAHMİNİ

Meteoroloji'den 30 ile uyarı: Çok sert vuracak!


Meteoroloji'den 30 ile uyarı: Çok sert vuracak!

Meteoroloji'den yapılan tahminlere göre Antalya, Isparta, Ordu, Amasya, Tokat, Yozgat, Sivas, Erzincan ve Malatya'da kuvvetli yağış, 30 kentte ise kuvvetli rüzgar etkili olacak. Hava sıcaklıklarının da kuzey ve batı kesimlerde mevsim normalleri civarında, diğer yerlerde mevsim normallerinin 3-5 derece üzerinde seyretmesi bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; yurt genelinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara (İstanbul hariç) ve Ege ile Antalya, Isparta, Adana, Osmaniye, Hatay, Eskişehir, Ağrı, Van ve Hakkari çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı, Hakkari, Ağrı ve Van'ın yüksek kesimlerinin karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Bu sabah ve gece saatlerinde kuzeydoğu kesimlerde buzlanma ve don, iç kesimlerde yer yer sis ve pus olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun eğimli ve yüksek yamaçlarında çığ tehlikesi bulunmaktadır.

İL İL HAVA DURUMU İÇİN TIKLAYIN

HAVA SICAKLIĞI

Hava sıcaklıkların; kuzey ve batı kesimlerde mevsim normalleri civarında, diğer yerlerde mevsim normallerinin 3-5 derece üzerinde seyretmesi bekleniyor.

RÜZGAR

Genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, yer yer kuvvetlice eseceği tahmin ediliyor.

5 GÜNLÜK HARİTALI HAVA DURUMU TAHMİNİ

7 MART 2023 SALI GÜNÜ

1.jpg

8 MART 2023 ÇARŞAMBA GÜNÜ

1-001.jpg

9 MART 2023 PERŞEMBE GÜNÜ

1-002.jpg

10 MART 2023 CUMA GÜNÜ

1-003.jpg

11 MART 2023 CUMARTESİ GÜNÜ

1-004.jpg

KARAR