Meteoroloji'den peş peşe uyarılar: İstanbullu güneşe hasret kalacak

İSTANBULLULAR YARINA DİKKAT!

Meteoroloji'den peş peşe uyarılar: İstanbullu güneşe hasret kalacak
Meteoroloji'den peş peşe uyarılar: İstanbullu güneşe hasret kalacak

Meteoroloji, hava durumu ile ilgili son verilerini açıkladı. Buna göre, yurdun büyük bölümünde sağanak yağış etkili olacak. Türkiye'nin önemli kesimi hafta boyunca güneşe hasret kalacak. Meteoroloji özellikle İstanbul için uyardı, hafta başı sağanak yağış bekleniyor. Kuvvetli yağışların Ankara'da da Cumartesi gününe kadar sürüleceği öngörülüyor.

Peş peşe uyarılar yayınlayan Meteoroloji, 6 Haziran-12 Haziran tarihlerini kapsayan hava durumu haritasını paylaştı. Buna göre, Türkiye genelinde hafta boyunca sağanak yağış bekleniyor.

Meteoroloji'nin son verilerine göre, ülkenin kuzey kesimleri parçalı, yer yer çok bulutlu, Karadeniz Bölgesi, Doğu Anadolu Bölgesi, Toroslar çevresi ile Çankırı ve Sivas'ın kuzey çevreleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olması öngörülüyor.

İSTANBULLULAR YARINA DİKKAT!

Bugün güneşli havanın etkili olduğu İstanbul'da yarın sağanak yağış bekleniyor. Yağışların salı gününe kadar devam edeceği öngörülürken, hafta boyunca parçalı bulutlu havanın etkili olacağı tahmin ediliyor.

Ankara'da salı günü etkili olacak sağanak yağışların 12 Haziran Cumartesi gününe kadar etkili olması bekleniyor.02-001.jpg

Yetkililer, vatandaşları yağışlı havalara karşı uyardı.

İÇ KESİMLERDE SICAKLIKLAR ARTACAK

Meteoroloji'nin hava durumu değerlendirmesinde "Hava sıcaklıkları Pazar günü kuzey ve iç kesimlerde mevsim normallerinin 2 ila 4 derece altında diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredecek, hafta başından itibaren yurt genelinde mevsim normalleri civarında seyredecek" ifadeleri kullanıldı.

Rüzgarın, genellikle kuzey ve kuzeybatı, güneydoğu kesimlerde hafif, ara sıra orta kuvvette, Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda güneyli yönlerden yer yer kuvvetli esmesi öngörülüyor.

5 GÜNLÜK HARİTALI HAVA DURUMU TAHMİNLERİ:

6 HAZİRAN 2021 PAZAR GÜNÜ

01-003.jpg

7 HAZİRAN 2021 PAZARTESİ GÜNÜ

02-002.jpg

8 HAZİRAN 2021 SALI GÜNÜ

03.jpg

9 HAZİRAN 2021 ÇARŞAMBA GÜNÜ

04.jpg

10HAZİRAN 2021 PERŞEMBE GÜNÜ

05.jpg