Metin Feyzioğlu A Haber'de kendini savundu

FETÖ, PKK ve DHKP-C 'Türkiye'ye müdahale zemini vardır' diyecek

Metin Feyzioğlu A Haber'de kendini savundu


Metin Feyzioğlu A Haber'de kendini savundu: FETÖ, PKK ve DHKP-C 'Türkiye'ye müdahale zemini vardır' diyecek

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapılacak adli yıl açılış törenine katılacağını duyurduğu için eleştirilerin hedefi olmuştu

 

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki adli yıl açılış törenine katılacağını duyurduğu için eleştirilerin hedefinde olan Türkiye Barolar Birliği (TBB) Metin Feyzioğlu, A Haber canlı yayınında kendisini savundu. 

Türkiye'deki avukatların yüzde 90'ından fazlasını temsil eden baroların 'yargı bağımsızlığı' vurgusuyla katılmayacağını açıkladığı törene ilişkin konuşan Feyzioğlu, Yargı Reformu Paketi'ne değindi. 

 

"Türkiye bir diktatörlüktür' diyorlar"

Feyzioğlu, FETÖ, PKK ve DHKP-C'nin uluslararası kamuoyunu yanılttığını ifade ederek, "Türkiye bir diktatörlüktür. Türkiye bir hukuk devleti falan değildir. Yargı Reformu da bir aldatmacadır' diyorlar. Bunu söyledikten sonra, 'Türkiye'ye müdahale zemini vardır' diyecekler" dedi.

"Sizin evinize mi gelip açıklayacak?"

Feyzioğlu ayrıca, Süleyman Demirel'in ve Bülent Ecevit'in Başbakan oldukları dönemde yargı reformu yaptıklarını ve yaptıkları çalışmayı Başbakanlık binasında açıkladıklarını ifade etti.

TBB Başkanı, şunları söyledi:

Siyasi sorumluluğu olan kişinin milletin karşısına çıkıp, bunları bunları yapacağız demesinden niye rahatsız oluyorsunuz. Ama o zaman da dediler ki, niye külliyede açıklanıyor. Nerede açıklanacak? Sizin evinize mi gelip açıklayacak? Rahmetli Demirel Başbakan iken Yargı Reformu Paketi açıkladı, Başbakanlık’ta. Rahmetli Ecevit Yargı Reformu Paketi açıkladı Başbakan iken, Başbakanlık’ta. Şimdi Başbakanlık sistemi yok, Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi var. Ee kim açıklayacak bunu?

 

Independent Türkçe