MHP Güçlükonak İlçe Başkanı İlhan'dan açıklama var!

Bilgim dışında GSM operatörü üzerinden adıma bir hat çıkarılmış

MHP Güçlükonak İlçe Başkanı İlhan'dan açıklama var!

MHP Güçlükonak İlçe Başkanı İlhan: Bilgim dışında GSM operatörü üzerinden adıma bir hat çıkarılmış

İstiklal Caddesi'ndeki bombalı saldırıya ilişkin, "MHP'li ilçe başkanının üzerine kayıtlı hattan İstiklal bombacısı ile görüşme trafiği ortaya çıktı" başlığıyla yayımlanan haber gündem oldu. MHP'den yapılan açıklamada söz konusu hattın sahibinin eski HDP Ağrı Milletvekili Mehmet Emin İlhan olduğu ve MHP'li başkanın sadece isim benzerliğinden dolayı ifadeye çağrıldığı kaydedildi. MHP'li İlhan ise, "Bilgim ve rızam dışında GSM operatörü üzerinden adıma bir hat çıkarılmış" dedi.

Beyoğlu'ndaki Taksim İstiklal Caddesi'nde geçen pazar düzenlenen bombalı saldırıda 6 kişi hayatını kaybetti, 81 kişi de yaralandı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri, patlamanın hemen ardından başlatılan çalışmalar sırasında, güvenlik kameralarınca kaydedilen görüntüler üzerinden şüphelinin eşkalini tespit etti.

Daha sonra kaçış güzergahı belirlenen zanlı, gece Küçükçekmece'de saklandığı evde Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alındı. Şüphelinin Suriye uyruklu Ahlam Albashır (23) olduğu, Türkiye'ye Afrin üzerinden girdiği belirlendi. Zanlının yakalandığı sırada kaydedilen görüntüler de Emniyet Müdürlüğü tarafından paylaşıldı.

Bombacının yakalanmasının ardından derinleştirilen soruşturmada gözaltı sayısı 50'ye yükseldi.

'MHP'Lİ İLÇE BAŞKANININ ÜZERİNE KAYITLI HATTAN İSTİKLAL BOMBACISI İLE GÖRÜŞME TRAFİĞİ ORTAYA ÇIKTI'

T24'ün, "MHP'li ilçe başkanının üzerine kayıtlı hattan İstiklal bombacısı ile görüşme trafiği ortaya çıktı" başlığıyla yayımladığı haber ise gündem oldu. Haberde, şu ifadelere yer verildi:

İstanbul’da İstiklal Caddesi’nde 6 kişinin öldüğü 81 kişinin yaralandığı terör saldırısı ile ilgili soruşturma devam ederken gözaltına alınanların sayısı 50’ye ulaştı.

İfadeye çağırılanlar arasında ise MHP’nin Şırnak Güçlükonak İlçe Başkanı Mehmet Emin İlhan’ın da olduğu öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre Emniyet’in çalışması sonucunda HTS kayıtlarına göre İlhan’ın üzerine kayıtlı bir telefon hattı ile Ahlam Albashır’ın kullandığı hat arasında iki kez arama yapıldığı tespit edildi. Bunun üzerine Emniyet, İlhan’ı ifadeye çağırdı.

İlhan’ın ifadesinde Albashır ile görüşmediğini söylediği öğrenildi. T24’ün sorusunu yanıtlayan İlhan, ifadeye çağrıldığını doğruladı.

İlhan, görüşme yapıp yapmadığına ilişkin soru üzerine de "Üzerimize bir oyun oynamaya çalışmışlar, terör örgütü tarafından" dedi. İlhan, "Nasıl bir oyun oynandı?" sorusu üzerine de "Şu anda uygun değilim, konuşmak istemiyorum" ifadesini kullandı.

MHP'Lİ İLHAN VE MHP'DEN YALANLAMA

Hakkındaki iddialara ilişkin TELE1’e de açıklamalarada bulunan MHP'li İlhan, “İfadeye çağrılmadım” dedi. İlhan şu ifadeleri kullandı:

“İfade vermeye gitmedim. Yalan haber. Konuştuğum da yalan. Benimle kimse konuşmadı yalan haber yaptılar. Avukatla görüşüyorum şimdi mahkemeye vereceğim.”

MHP Sosyal Medya Sorumlusu Hüseyin Özkan da iddialara ilişkin Twitter hesabından açıklamalarda bulundu. MHP'li İlhan'ın yalnızca isim benzerliği yüzünden ifadeye çağrıldığını belirten Özkan, "Hat ilçe başkanımızın adına değil" dedi.

MHP Gündemi isimli Twitter hesabından da benzer açıklama yapıldı:

"Bazı maksatlı yayın organları ve sosyal medya hesapları üzerinden MHP Şırnak Güçlükonak İlçe Başkanı Mehmet Emin İlhan’ın isim benzerliği nedeniyle ifadeye çağrılması üzerine partimiz hedef gösterilmeye çalışılmaktadır.

İlçe başkanımız yalnızca isim benzerliğinden ötürü ifadeye çağrılmış, bahse konu telefon numarası ise kendisine ait değildir. Bu maksatlı haberleri ısrarla yayma gayretinde olan kurum ve kuruluşlar hakkında suç duyurusunda bulunulacağı gelen haberler arasında."

ESKİ HDP'Lİ VEKİL DE 'İSİM BENZERLİĞİ' DEDİ

Eski HDP Ağrı Milletvekili Mehmet Emin İlhan da TELE1’e yaptığı açıklamada, meselenin isim benzerliğinden ibaret olduğunu, konuyu sosyal medyada gördüğünü iddialardaki kişinin kendisi olmadığını belirtti.

MHP'Lİ İLHAN: BİLGİM DIŞINDA ADIMA HAT ÇIKARILMIŞ

Söz konusu iddialara ilişkin son olarak MHP Güçlükonak İlçe Başkanı Mehmet Emin İlhan'dan açıklama geldi. İlhan, MHP Şırnak İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, "Bilgim ve rızam dışında GSM operatörü üzerinden 24 Nisan 2019'da adıma bir hat çıkarılmış. Adıma kayıtlı, ben, eşim ve çocuğumun kullandığı 3 hat dışında kimlik bilgilerim ele geçirilerek çıkartılan hat aracılığıyla şahsım ve partim üzerinde bir oyun tertip edilmeye çalışılmaktadır." dedi.

Anadolu Ajansı'nın (AA) servis ettiği habere göre; Yıllarca terör örgütü PKK'nın hedefi halinde olduğunu dile getiren İlhan, "1997 yılında terör örgütü PKK tarafından evim içerisinde ailem varken yakılmış, ayrıca adım defalarca resmi makamlara da intikal eden terör örgütünün infaz listesinde yer almıştır." şeklinde konuştu.

İlhan, adına kayıtlı telefon hattı kullanılarak İstanbul'daki terör saldırısını gerçekleştiren teröristle görüşme yapıldığı iddiasına ilişkin şunları söyledi:

"Konuyla ilgili olarak jandarmanın daveti ile ifade vermeye gittim ve ifadem sonrası gizlilik kararı olan bir konuyla ilgili söyleyeceklerim, şahsım ve partimi yıpratmaya yönelik dezenformatif haber için tüm yasal yolları kullanarak mücadele edeceğim."

MHP İl Başkanı Halil Tatar da İlçe Başkanı İlhan'ın sürekli tehdit edildiğini belirterek, "Sosyal medyada dolaşan iddiaların hepsi gerçek dışıdır. Bununla ilgili parti avukatlarımıza talimat verdik, konu hakkında hukuki süreç başlattık. Sonuna kadar takipçisi olacağız. Biz de devletin teröre karşı mücadelesinde onların yanındayız." diye konuştu.

KARAR