Milli sporcuya corona engeli!

“Dünya rekorunu kırıp ülkeme dönmek istiyorum”

Milli sporcuya corona engeli!


Dünya rekoru kırmak için gittiği Meksika'da karantinada kalan milli sporcu, antrenman yapabilmek için sponsor arıyor.

Serbest dalış branşında milli sporcu olan İzmirli Fatma Uruk, alanında dünya rekoru kırmak amacıyla mart ayı başında Meksika'ya gitti ancak ülkeye girdikten bir hafta sonra corona virüsü salgınının yayılması sebebiyle dalış yapacakları yerlere ulaşamadı.

Bir süredir Meksika'nın Yucatan eyaletinde bulunan köyde izole bir hayat süren milli sporcu, müsabaka tarihinin gelmesini beklediğini söyledi. Uruk, Meksika'da kaldığı süre boyunca antrenman yapabilmek için sponsora ihtiyacı olduğunu belirtti.

“Dünya rekorunu kırıp ülkeme dönmek istiyorum”

İstanbul'da özel bir bankada çalışan Uruk, yaşadığı süreci şu sözlerle anlattı:

“Şu anda Meksika'nın Yucatan eyaletinde bulunuyorum. Buraya dünya rekoru denemek için geldim. Fakat geldikten bir hafta sonra virüs salgını nedeniyle kendimi burada karantina altına almak zorunda kaldım. Şu an bir köyde yaşıyorum ve karantina sürecinin bitmesini bekliyorum. Burada, dünyanın geneline göre tedbirler daha geç alındı. Büyük bir korku ve panik yaşadım. Herkesin kendini güvende hissetmek için evine gitmeye çalıştığı, devletlerin seferber olduğu bir dönemde, benim burada kalmak için mücadele içine girmem, başta beni de ürküttü. Ancak kendi içime dönüp neden böyle bir şey yaptığımı sorduğumda sadece hedefe kilitlendiğimi düşündüm. Bu, Türkiye adına kazanacağım bir başarı olacak. Buradan dönüp bu durumun üzücü bir şekilde sonuçlanmasını istemedim. Dünya rekorunu kırıp ülkeme öyle dönmek istiyorum.”

“Antrenman yapmam gerekiyor”

Şu anda korku duygusunun ağır basmadığını, hala heyecan, mutluluk ve umut duyduğunu ifade eden milli sporcu, şunları söyledi:

Uruk, yaşadığı yerde İngilizce konuşanların sayısının yok denecek kadar az olduğunu, orada bulunduğu süre boyunca İspanyolca öğrenmeye çalıştığını belirtti.

SÖZCÜ