Muhalefetin Ak Parti'de Nadira Kadirova ve Şirin Ünal üzerinden kriz planı

Süleyman Soylu'yu yanılttılar! Hepsine soruşturma açılıyor

Muhalefetin Ak Parti'de Nadira Kadirova ve Şirin Ünal üzerinden kriz planı


İçişileri Bakanı Süleyman Soylu'yu Nadira Kadirova'nın AKP İstanbul Milletvekili Şirin Ünal'ın evinde ölü bulunmasıyla ilgili davaya ilişkin yanlış bilgilendiren İçişleri bürokratları hakkında soruşturma başlatıldı.

AKP İstanbul Milletvekili Şirin Ünal’ın evinde ölü bulunan Özbekistanlı Nadira Kadirova hakkındaki soru önergesi, İçişleri Bakanlığı’nda krize yol açtı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Kadirova öldürüldü mü, Ünal’ın ifadesi alındı mı, cinsel saldırı söz konusu mu?" sorularını önerge ile yönelten CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç’a, kolluk güçlerinin, kamu düzeni ve güvenliğin sağlanması için hukukun üstünlüğü ilkesine bağlı kalarak adli makamların talimatları doğrultusunda görevlerini ifa ettiklerini, söz konusu olayla ilgili adli soruşturmanın da halen sürdüğünü bildirdi.

Soylu, 15 Haziran’daki bu yanıtından günler sonra, Kılıç’a, “ek yanıt” başlığı altında yeni bir yanıt gönderdi.

Soylu, soruşturmanın takipsizlikle sonuçlandırıldığını, bu hatalı yanıta neden olan ilgililer hakkında tahkikat başlatıldığını bildirdi.

Soylu imzalı yazıda, "Bu hataya neden olan ilgililer hakkında gerekli tahkikat derhal tarafımdan başlatılmış olup, sorumlular hakkında gereği en kısa sürede yapılacaktır" denildi.

"SADECE BİR VEKİL 770 ÖNERGE VERDİ"

Soylu, yazının son bölümünde, yasama döneminin başından bu yana sadece bir vekilin, kendisine 770 soru önergesi verdiğini belirterek, toplamda ise 3 bin 80 önerge verildiğini, bunların bin 746’sını yanıtladığını, önergelerin yanıtı için gerekli çalışmaların azami gayretle sürdürüldüğünü bildirdi.

1569477188007-3333.jpg

Kaynak Yeniçağ: Süleyman Soylu'yu yanılttılar! Hepsine soruşturma açılıyor