Neslican Tay'ın vasiyetini dayısı açıkladı!

Neslican Tay'ın, vasiyeti yerine getirilecek.

Neslican Tay'ın vasiyetini dayısı açıkladı!


Kansere karşı verdiği mücadeleyle tanınan Neslican Tay'ın, hayatını kaybetmesinin ardından dayısı vasiyetini açıkladı.

Kendisini Türkiye'ye kanserle verdiği savaşla ve umut dolu hisleriyle tanıtan Neslican Tay, 20 Eylül akşamı yaşamını yitirmişti. Cenazesi bugün (22 Eylül) kılınacak öğle namazına müteakip defnedilecek olan Neslican Tay'ın, vasiyeti yerine getirilecek.

Neslican Tay'ın dayısı Ömer Yazıcı, yeğeninin vasiyetini  şu sözlerle açıkladı: “Neslican’ın ve annesinin istediği bir şey vardı. Bacağını kaybettiğinde hastanede bırakmamıştık. Onu memleketimizde, Rize'de gömmüştük. Cenazesini de bacağının yanına defnedeceğiz, bedenini bütünleştireceğiz orada.”

Bacağını 2017 yılında kaybetmişti: 2017 yılında kanser hastalığına yakalandığını öğrenen, ardından tümör nedeniyle sol bacağı kesilen Neslican Tay, yıllardır mücadele ettiği hastalığa 4. kez yakalanmıştı.

Kendisi duyurmuştu: Neslican, kansere 4. kez yakalandığını ise sosyal medya hesabından şu sözlerle duyurmuştu:
- "Bir süredir burada pek aktif olamadım. Kemoterapi almamla birlikte çok fazla aksilik oldu. Damarım ilacı kaldırmadı. 3'üncü dereceden yanıklar oluştu."
- "Aynı gün port açıldı o da pıhtı oluşturdu derken sağ akciğerimi çok kötü etkiledi. Sağ kolum mutant gibi şişti.

- "Damar yolum diğer tedavileri de kaldıramadı yeni kateter takıldı dün boynuma. O aradan akciğer tüpü takıldı, çıkarıldı. Bir gün vov bugün çok iyiyim oldum, diğer gün ben ne zaman iyi olucam."
- "Durum böyle olunca telefona çok bakamadım bile uyudum, uyandım. Buraya yansıtmayı çok sevmiyorum ama durum bu. Hala taburcu olacak kadar iyi olmayı bekliyorum. Şimdi her şeyin çok güzel olmasının tam zamanı bence."

Kaynak: Neslican Tay'ın vasiyetini dayısı açıkladı!