Oscar Ödül Töreni'nde “anneler” geçidi

Ünlü isimlere bu yıl anneleri eşlik etti

Oscar Ödül Töreni'nde “anneler” geçidi


Keanu Reeves, Charlize Theron, Laura Dern ve diğer pek çok oyuncu kırmızı halıda anneleriyle poz verdi

Törene annesiyle katılan Theron, En İyi Kadın Oyuncu dalında aday gösterilmişti (AP)

Oscar Ödül Töreni’nde bu sene Keanu Reeves ve birçok ünlü isim kırmızı halıda annesiyle boy gösterdi.

Kasımda Los Angeles’taki bir galaya sevgilisi 46 yaşındaki Alexandra Grant’la katılan ve pek çok Hollywood aktörünün aksine kendi yaşında biriyle birliktelik yaşadığı için övülen Keanu Reeves, pazar gecesi gerçekleşen Oscar Töreni’ne annesi Patricia Taylor’la katıldı.

 

Keanu Reeves - AP.jpg

(AP)

 

Reeves, En İyi Animasyon Oscarı’nı kazanan Oyuncak Hikayesi 4’teki (Toy Story 4) yeni karakterlerden birine sesiyle hayat vermişti.

Oscar kırmızı halısını aile buluşmasına çeviren tek ünlü Reeves değildi.

Marriage Story’deki tuttuğunu koparan boşanma avukatı Nora Fanshaw rolüyle En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü’nü kazanan Laura Dern de kırmızı halıda annesi Diane Ladd, 18 yaşındaki oğlu Ellery Harper ve 15 yaşındaki kızı Jaya Harper’la yürüdü. Dern’in annesi de kızı gibi bir oyuncu. Üstelik kendisinin de üç Oscar adaylığı bulunuyor.

 

laura dern -AP.jpg

(AP)

 

Medya patronu Roger Ailes’ın kadın çalışanlarına yönelik istismar ve tacizlerini anlatan biyografik film Bombshell’deki performansıyla En İyi Kadın Oyuncu kategorisinde aday olan Charlize Theron da törene annesi Gerda Jacoba Aletta Maritz’le katıldı.

Ünlü sunucu Megyn Kelly rolüyle eleştirmenlerin beğenisini toplayan Theron, bu kez Oscar’ı kucaklayamadı ama film En İyi Saç ve Makyaj kategorisinde Oscar kazandı.

 

charlize theron - AP.jpg

(AP)

 

Kazu Hiro, Anne Morgan, Vivian Baker, Theron’u Megyn Kelly’e dönüştürürken yaptıkları çalışmayla dikkat çekmiş, filmden ilk görseller yayımlandığında Charlize Theron’un görüntüsündeki değişiklik sosyal medyada da çok konuşulmuştu.  

 

charlize - bombshell.jpg

(IMDb)

 

Theron, 2003 yapımı Monster filmiyle En İyi Kadın Oyuncu Oscarı’nı almıştı.  

Usta yönetmen Pedro Almodovar’ın imzasını taşıyan Acı ve Zafer’deki (Pain and Glory) performansıyla olumlu eleştiriler alan ünlü İspanyol oyuncu Antonio Banderas da ilk Oscar adaylığını sevgilisi Nicole Kimpel ve kızı Stella Banderas’la kutladı.

 

Antonio Banderas - AP.jpg

(AP)

 

Harriet filmindeki performansıyla En İyi Kadın Oyuncu ve En İyi Orijinal Şarkı kategorilerinde adaylık kazanan Cynthia Erivo, annesiyle gecede çekilen bir fotoğrafını Instagram’da paylaştı.

 

Cynthia Erivo - Instagram.jpg

(Cynthia Erivo - Instagram)

 

Türkiye’de 14 Şubat’ta vizyona girecek Küçük Kadınlar (Little Women) filmiyle En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu dalında aday gösterilen Florence Pugh da geceye annesi Deborah Pugh’la katıldı.

      

Florence Pugh - AFP.jpg

(AFP)

 

Törene katılan şarkıcı ve söz yazarı Janella Monae, annesi Janet'le gazetecilere poz verdi.

 

Janelle Monae - AFP.jpg

(AFP)

 

2020 Oscar Ödül Töreni'ne Parazit (Parasite) damga vurdu. Yapım, En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Orijinal Senaryo ve En İyi Uluslararası Film ödüllerini kazandı.

Parazit, En İyi Film Ödülü'nü kazanan yabancı dilde ilk film olarak tarihe geçti. 

Independent Türkçe, Today.com

Derleyen: Sezin Bala