Özdağ, 7 Haziran - 1 Kasım defterini ilk kez böyle açtı: Bak ben ölümü göze aldım çık anlat

Ümit Özdağ Taksim İstiklal Caddesi’nde Odatv mikrofonuna konuştu.

Özdağ, 7 Haziran - 1 Kasım defterini ilk kez böyle açtı: Bak ben ölümü göze aldım çık anlat


Özdağ, 7 Haziran - 1 Kasım defterini ilk kez böyle açtı: Bak ben ölümü göze aldım çık anlat

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ Taksim İstiklal Caddesi’nde Odatv mikrofonuna konuştu.
Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ Taksim saldırısıyla ilgili İstiklal Caddesi’nde Odatv mikrofonuna konuştu. 'Devlet yetkililerinin bir terör saldırısı olacağından bilgisi vardı' diyen Özdağ "Güvenlik politikaları olağanüstü yanlış bir eksende ilerliyor. 15 gündür polis teyakkuzdaydı her şeyden haberleri vardı" iddiasında bulundu.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’na da 7 Haziran - 1 Kasım seçimleri arasındaki süreçle ilgili seslenen Özdağ ‘’Ahmet konuş susma, sen bu ülkede başbakanlık yapmış adamsın korkma bildiklerini açıkla’’ dedi. 

İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN


BEN ÖLÜMÜ GÖZE ALDIM

Özdağ sözlerine şöyle devam etti;

‘’Hani Afrin de kontrol ele alınmıştı, bu insanlar nasıl Afrin’den buraya geldi. Erdoğan’ın Kuva-i Milliye dediği ‘çeteler’ nasıl oluştu. Türk askerinin kollarını bacaklarını vererek aldıkları Afrin’i Türkiye’ye kaçak insan girişinden sorumlu bu çetelere verdiler. 4 bin 500 Euro’ya insan sokuyorlar bu çeteler ve IŞİD ile çalışıyorlar PKK-YPG de bunlarla birlikte. Mevcut yönetimin daha önce seçim sonuçlarına etki etmek için nasıl terörü kullandığını biliyoruz, buna tekrar izin vermeyeceğiz.

Ahmet, bir koltuk uğruna susma, Erdoğan seni çok korkuttu, korkma bak ben ölümü göze aldım, bunları ben biliyorsam sen de biliyorsun, yakın çevrene ne söyledin kimi suçladın biliyorum. Sen sustuğun için insanlar ölüyor. Eğer bunları anlatmaktan korkuyorsan git üniversite de hocalık yap. Haziran-kasım arasında bu ülkede neler oldu? Söyle"

Odatv editörü Eneshan Solmaz'ın "Davutoğlu konuşmazsa siz bu konuyla ilgili konuşacak mısınız?" sorusuna ise Özdağ ‘’Benzer bir süreç başlarsa açıklama yapacağım.  Buna karşı bana suikast olursa onunla ilgili de tedbirimi aldım. Geçen ay bu çerçevede olan bir olayla ilgili de TBMM’de de kapsamlı bir açıklama yapacağım.’’ şeklinde yanıt verdi.

Röportaj: Eneshan Solmaz, Pınar Saraçoğlu

Odatv.com