Özel jetle İstanbul'a gelen Sadi Kaddafi'den ilk görüntü

Gazeteci Fehim Taştekin, Kaddafi'nin jetin içinde çekilmiş fotosunu paylaştı.

Özel jetle İstanbul'a gelen Sadi Kaddafi'den ilk görüntü
Özel jetle İstanbul'a gelen Sadi Kaddafi'den ilk görüntü

Trablus'ta tutuklu bulunduğu hapishaneden serbest bırakılan Sadi Kaddafi, özel bir jetle İstanbul'a geldi. Gazeteci Fehim Taştekin, Kaddafi'nin jetin içinde çekilmiş fotosunu paylaştı.

DUVAR - Libya'nın devrik lideri Muammer Kaddafi'nin oğlu Sadi Kaddafi serbest bırakıldıktan sonra özel bir jetle Türkiye'ye geldi. 48 yaşındaki Sadi Kaddafi, Libya Başsavcılığının kararı ve Başbakan Abdulhamid Dibeybe'nin onayı ile dün Trablus'ta tutuklu bulunduğu hapishaneden serbest bırakılmıştı.

Gazete Duvar yazarı, gazeteci Fehim Taştekin, Kaddafi'nin serbest bırakıldıktan sonra özel bir jetle İstanbul'a geldiğini söyledi. Taştekin sosyal medya hesabından Sadi Kaddafi'nin hapisten çıktıktan sonraki ilk görüntüsünü de paylaştı. Kaddafi fotoğrafta söz konusu jetin içinde görülüyor. 


Muammer Kaddafi döneminde ülkenin sportif faaliyetlerinin yönetiminde yetkileri bulunan Sadi, aynı zamanda Libya ulusal futbol takımında oynuyordu. Sadi Kaddafi, 2011'de Kaddafi rejiminin çöküşünden sonra Nijer'e kaçtı ancak 2014'te Libya makamlarının girişimleri sonucu, Libya Futbol Federasyonu başkanlığı döneminde "zorla zimmetine para geçirmek" suçlamasıyla yargılanmak üzere Libya'ya getirilmişti. (DUVAR HABER MERKEZİ)