Özgür Özel'den "Sedat Peker" Bombası: CHP Lideri ve A Takımı'nın Foça'daki Tatil İlişkisi

CHP Lideri ve A Takımı'nın Foça'daki Tatil İlişkisi

Özgür Özel'den "Sedat Peker" Bombası: CHP Lideri ve A Takımı'nın Foça'daki Tatil İlişkisi


Özgür Özel'den "Sedat Peker" Bombası: CHP Lideri ve A Takımı'nın Foça'daki Tatil İlişkisi

YEREL GÜNDEM / FOÇA İZMİR

CHP lideri Özgür Özel'in Kurban Bayramı tatilini geçirdiği Foça'daki eski Club Med Tatil Köyü'yle ilgili çarpıcı bir bilgi ortaya çıktı. Söz konusu tesisin işletme hakkını Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'ndan 49 yıllığına kiralayan Dali Turizm A.Ş.'nin önde gelen ortağı ve yönetim kurulu başkanı Mehmet Hazım Giray’ın, organize suç örgütü lideri Sedat Peker ile aile dostu olduğu belirlendi.

20 Kişilik CHP Kafilesi

Özgür Özel’in yanı sıra tatil köyünde kalanlar arasında Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, TBMM Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Burhanettin Bulut’un da bulunduğu belirtildi. Toplamda 20 kişilik CHP kafilesinin yenileme ve inşaat çalışmaları devam eden tatil köyünün tamamlanmış bölümlerinde özel misafir olarak kaldığı ifade edildi.

Sedat Peker'in Sosyal Medya Paylaşımı

Sedat Peker’in 16 Haziran 2019 tarihinde sosyal medya platformu X'teki hesabından yaptığı paylaşımda, Mehmet Hazım Giray ile bir araya geldiklerini ve Giray’ın ailesiyle çekilmiş fotoğraflarını paylaştığı görülüyor. Peker, paylaşımında "İş Dünyasının değerli ve başarılı isimlerinden Hazım Giray kardeşimin ailece misafiri olduk. Saygıdeğer Babası Kemal Giray Abimizin bu vesileyle tecrübelerinden faydalandım," ifadelerini kullanmıştı.

İmar Planlarına Aykırı İddialar

Foça’da, otelin yenileme inşaatıyla ilgili imar planlarına aykırı bazı imalatlar yapıldığı iddiaları da konuşulan konular arasında yer alıyor. Gazeteci Necla Dalan’ın Nasıl Bir Ekonomi gazetesinde Ocak ayında yayımlanan yazısında, otelin yenilenme süreciyle ilgili detaylara yer verildi.

131 Milyon TL Bedelle Alındı

Foça Club Med Tatil Köyü, 2005 yılında kapanmasının ardından üç kez ihaleye çıkmıştı. 2021 yılında yapılan ihalede, toplamda 280 dönüm araziye yayılan tatil köyünün işletme hakkı 49 yıllığına 131 milyon TL bedelle BKG Ortak Girişim Grubu’na verildi. BKG’nin ortakları, tatil köyüne yatırım yapmak amacıyla Dali Turizm Yatırımları ve İşletmeleri A.Ş. şirketini kurdu.

Büyük Otel Zincirleriyle Görüşmeler

Dali Turizm Yatırımları ve İşletmeleri A.Ş.'nin tatil köyünü 2025 yazına yetiştirmek için çalışmalarını sürdürdüğü ve A plus yani lüks segment müşteriye hitap edecek şekilde yenilediği belirtildi. Gazeteci Dalan, yatırımın 50 milyon dolar (yaklaşık 1 milyar 498 milyon 800 bin TL) olacağını ve işletmenin Marriott ve Accor gibi büyük otel zincirlerine verilmesi için görüşmelerin başladığını ifade etti.

CHP lideri Özgür Özel ve ekibinin Sedat Peker’e yakın bir ismin işletmesinde tatil yapması, kamuoyunda geniş yankı uyandırdı. Bu tatilin CHP’ye yönelik eleştirileri artıracağı ve partinin içindeki tartışmaları derinleştireceği öngörülüyor.

www.yerelgundem.com

Kaynak:

ErhanGulenc.com