Parti içerisinde ‘adalet’ kavramını tartışmaya açmak isteyen insanlar var

AKP İÇERİSİNDEKİ “ADALET” RAHATSIZLIĞI

Parti içerisinde ‘adalet’ kavramını tartışmaya açmak isteyen insanlar var


Eski AKP’li vekil Hüseyin Kocabıyık Odatv’ye konuştu: Parti içerisinde ‘adalet’ kavramını tartışmaya açmak isteyen insanlar var

Eski AKP Milletvekili Hüseyin Kocabıyık Odatv’ye konuştu: “AK Parti içerisinde siyaset yapıyorum. Parti içerisinde ‘adalet’ kavramını bugün tartışmaya açmak isteyen insanlar var bunu da görelim."

Hüseyin Kocabıyık bu gelişmelerin AKP’nin kurucu değerlerine aykırı olduğu ifade etti.

AKP’li eski milletvekili Hüseyin Kocabıyık, Gezi Davası kararına dair düşüncelerini, eşinin İçişleri Bakanlığı emrine alınma kararını Odatv’ye değerlendirdi.

AKP İÇERİSİNDEKİ “ADALET” RAHATSIZLIĞI

Odatv’ye konuşan Hüseyin Kocabıyık, İstanbul seçimlerinin iptalinin doğru olmadığını ifade ederek sözlerine şöyle devam etti: 

“AK Parti’nin kurucu ilkelerinde biz böyle durumlara karşı çıktık. AK Parti içerisinde siyaset yapıyorum. Parti içerisinde ‘adalet’ kavramını bugün tartışmaya açmak isteyen insanlar var bunu da görelim” 

“GEZİ DAVASI KARARINDA HUKUKİ SORUN VAR”

Gezi Davası kararıyla ilgili yaptığı paylaşımın arkasında olduğunun altını çizen Hüseyin Kocabıyık, kararın oluşturulmasında hukuki bir sorun olduğunu belirterek şunları söyledi:

EŞİNİN UŞAK VALİLİĞİNDEN İÇİŞLERİ BAKANLIĞI EMRİNE ALINMASI

Hüseyin Kocabıyık eşi Uşak Valisi Funda Kocabıyık’ın İçişleri Bakanlığı emrine alınmasının yaptığı paylaşımla ilgili olmadığını düşündüğünü ifade ederek “Eşimin görevden alınması tamamen Sayın Bakanın ve Cumhurbaşkanının takdiridir. Benim attığım tweetlerle ilgisi olduğunu düşünmüyorum. Ankara’ya çekilmesi idari bir tasarruftur” şeklinde konuştu.

Hüseyin Kocabıyık sözlerini şöyle noktaladı:

“Türkiye’de bugüne kadar değişim ve dönüşümleri yapan insan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dır. Türkiye’nin yeni bir demokrasi hamlesi yapması gerekiyor. Bunu yapacak güç ve karizma da Cumhurbaşkanı’nda var.”

Ersin Eroğlu

Odatv.com